Karadeniz Pet

Dal darı üretenler bakabilir mi?

kaan1903

Meraklı Üye
Arkadaşlar dal darı ekmeyi düşünüyorum bulduğum iklim sıcaklık vs ile uygun..Şuan eksem biter sorun olmaz..

Daha önce ekmediğim için soruma cevap verir misiniz?

Tohum olarak kuşa verdiğimiz normal kabuklu yemleri mi kullanacağım? Dal darı satın alıp ondakilerimi kullanmalıyım?

ben geçenlerde bir üretici abimle konuşmuştum bu konuyu dal darıyı alıp saksıya ufalayarak ekmemi söyledi oluyormuş biraz küçük olur dedi. ama kendin evde yaptığının bir farkı olur hoşuna gider kendine uğraş arıyorsan yapabilirsin ben saksı buldum yarın toprak ekleyip ekeceğim içine kanarya yemi ak darı vb. elimdeki tohumlardan da atıp bir deneme yapacağım maksat boş vakitlerimizi değerlendirmek. bu arada saksının altına biraz toprak koyup sonra tohumlar atmak gerek :)

ben geçenlerde bir üretici abimle konuşmuştum bu konuyu dal darıyı alıp saksıya ufalayarak ekmemi söyledi oluyormuş biraz küçük olur dedi. ama kendin evde yaptığının bir farkı olur hoşuna gider kendine uğraş arıyorsan yapabilirsin ben saksı buldum yarın toprak ekleyip ekeceğim içine kanarya yemi ak darı vb. elimdeki tohumlardan da atıp bir deneme yapacağım maksat boş vakitlerimizi değerlendirmek. bu arada saksının altına biraz toprak koyup sonra tohumlar atmak gerek :)

yarın kuşa zaten dal darı alacağım hem ondan deneyim hemde normal kabuklu yemden deneyim bakalım nasıl olcak
yorum için teşekkürler

Ben normal yemi ektim saksıya ve 1 ay sonra tohum vermeye başladı. Dal dal koparım veriyorum haftanın 3 günü saldırıyorlar yemek için :D

bugün itibariyle bende ektim bakalım sonuc nasıl olacak

Geri