Karadeniz Pet

dal darı ??

• Konbuyu başlatan ORCUN33
  • Başlangıç tarihi
O

ORCUN33

Guest
dal dari nekadar werilmeli? bizim ufaklik koydummu bitirio sonra 8 kisiden dayak yemis gbi uzanio uyuyo bugun beni çok korkuttu öldü sandım sonra yanına bır yanastım ayaklandı . bende wermeme karari aldim haftada 1 yeter dimi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:31 --

yokmu bilgisi olan arkadaslar

vallaha 2 gun ust uste verdım 8 kısıden dayak yemıs gıbı yattı cok korktum oldu dıye sımdı kestım canlandı hayvan :D

eğer doğal olan dal darıyı veriyorsan onun zararı yok zaten o normal yemin toplanmamış hali. Ama o ballı olanlardan tavsiye etmem

bende her gün veriyorum kızıl dal darı 4 gunde baya sisti kuş tombiş oldu azaltacam bende mama da gelsin forumda satilan haftalık ayarlicam 1 gun mama 1 gun yem 1 gun kızıl dal dari gibi .)

benım verdıgım sarı dal darıydı 2 gun ust uste verdım daha yavru ucamıyor mayıstı olu gıbı uyudu kestım darıyı canlandı

benimki enerjisinden bisey kaybetmedi hareketi yerinde ama baya faydali geldi tombiş oldu vede baya saglikli duruyo kizil dal dari daha iyi diyolar sarıdan

kızıl bulamadım malesef valaha benımkıne yaramadı veya cok sevdıgınden baygınlık gecırdı cok korkuttu benı daha yavru yarın mama verıcem normal yemlıgı cıkartmalımıyımkı acaba kalsa bır sıkıntı olurmu

Yem kalsın Orçun kardeşim, mamayı beğenirlerse zaten direk mamayı yerler.
Beğenmezlerse yeme talim.. :)

taamam abı bırtane kusum var yavru bugun dal darı 2 gun ust uste verdım olu gıbı yatıyordu allahdan uyuyormus ama kac senedır beslerım ılk defa bole muhabbet kusun uyudugunu gordum dal darıyı kestım belkı ondandır dıye yoksa kus cok yaramaz daldan dala atlıyordu sencede dal darıdandır dımı

Haftada 1 yeter senin kuşa :)
Darı başakları uzunsa ikiye de bölebilirsin, bi oturuşta bitiriyorsa zibidi..

abı bır oturusta bıtırıyor bende cok sevdı dıye ertesı gunde verdım ısten geldım bır bakdım yere uzanmıs 2 bacak ayrık yatıyor oldu dedım aha tam elıme alıcakdım kacıverdı hemen dal darıyı kestım ondandır dıye yarında wıtte molen maması gelıcek

bılmemkı abı cok guzel yedı ama ben 2 gun ust uste verdım dıye geldı quık dıe bır markanın dal darısını verdım

Geri