Karadeniz Pet

dal darı ?

• Konbuyu başlatan Fatih ÇETİNER
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih ÇETİNER

Guest
arkdaşlar kuşlarıma dal darı vermemde bi sakınca varmı sultanlar çok seviyor..aslında muhabbetlerimede verdim ve çok sevdiler kafese bıraktığım andan itibaren yiyorlar..bi zararı olurmu??

muhabbet kuşları da papağan cinsidir papağanlara verdiğiniz herşeyi muhabbet kuşlarınada verebilirsiniz.

çok iyi olur aslında dal darı satılan ak darının doğadaki hali yani sorun olmaz

Dal darı muhabbet kuşlarına çok iyi gelir diye bir yazı okumustum,rahatlıkla verebilirsiniz.

Her gün vermeyin, haftada 1 defa yeterli. Özellikle ishal zamanlarında verilmesi daha iyi.

Her gün vermeyin, haftada 1 defa yeterli. Özellikle ishal zamanlarında verilmesi daha iyi.

bende bugün ilk defa verdim.aslında sultan papağanım REŞO için almıştım...bide muhabbetler vereyim dedim onlar hemen atladılar....hala yiyorlar...keyifleri yerinde..
bu arada sevtap hanım sizin kuşların yumurtalar ne alemde..en son yumurtladığında haberdar etmmiştiniz..benimkilerden ben ümidi kesmiştimki dün geceden beri ikisi birden folluğa girip zaman geçirmeye başladılar..daha çok dişi girip çıkıyor ama erkekte ondan geri kalmıyor...gece bir girdiler yaklaşık 1 saat kaldılar..bekliyoruz..

Dal darı mükemmeldir tabi hergün verebilmek için biraz pahalı.

valla duranettin ben tesadüf buldum istanbulda samatyada turluyordum hemen meydanda petshop vardı bi gireyim dedim.. ve baktım dal darı.. poşetin içince 13 tane var 7.5 tl ye aldım.muhabbetler tadına doyamadılar hala yiyorlar..acaba ne gibi faydaları var dal darının bilgin varsa paylaşırsan sevinirimm..

Hergun vermeyin pahali bir yemdir diger yemlere gore cok iyi bir yemdir

Yavru muhabbet kuşlarına yem kırmayı öğretmek için verilir. Yetişkinlerin de tüketmesinde fayda vardır. Haftada en fazla 1 tane verilmelidir. Yenmesi kolay olduğu için fazla verilmesi durumunda kuşunuz tembelliğe alışır ve diğer yemleri yemek istemez. Fazla verilmesi ayrıca şişmanlamasına neden olur.Kızıl daldarı bulabilirseniz kuşlarınızı ishalden ve kuruma hastalığından korumuş olursunuz

Vallahi çok iyi fiyata bulmuşsunuz burda Quick in var 5 tanesi 10 tl. Ama bende daha uygununu arayacağım malesef heryerde satılmıyor buralarda.
Dal darı, kabuklu gıdalarla beslenen tüm kuşlar için uygun olup yavrunun yuvadan atlamasına yakın, yuvadan atladıktan sonraki yem alıştırma döneminde, tüm tüy değişimi dönemlerinde özellikle stres yaşayan kuşlar için faydalı bir besin.

Bonnie nin internet sayfasinda var 350 gr i 15tl fiyat vermisler...

ben kilosunu; dal darı 20 tl, kızıl dal darıyı 25 tl ye aldım. 4 kuşuma haftada 1 kere verirsem 1 sene yeter.

Eski bir konuyu patlatacağım ama ben bugün bir tanesi 1 tl ye aldım neden önceden daha pahallıydı

Geri