petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dal darı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fatih ÇETİNER tarafından 20 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Fatih ÇETİNER

arkdaşlar kuşlarıma dal darı vermemde bi sakınca varmı sultanlar çok seviyor..aslında muhabbetlerimede verdim ve çok sevdiler kafese bıraktığım andan itibaren yiyorlar..bi zararı olurmu??

2. Selahattin GÖKTAŞ

muhabbet kuşları da papağan cinsidir papağanlara verdiğiniz herşeyi muhabbet kuşlarınada verebilirsiniz.

3. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    çok iyi olur aslında dal darı satılan ak darının doğadaki hali yani sorun olmaz

4. Burak Boyacı

Dal darı muhabbet kuşlarına çok iyi gelir diye bir yazı okumustum,rahatlıkla verebilirsiniz.

5. Sevtap DERİN

Her gün vermeyin, haftada 1 defa yeterli. Özellikle ishal zamanlarında verilmesi daha iyi.

6. Fatih ÇETİNER

bende bugün ilk defa verdim.aslında sultan papağanım REŞO için almıştım...bide muhabbetler vereyim dedim onlar hemen atladılar....hala yiyorlar...keyifleri yerinde..
    bu arada sevtap hanım sizin kuşların yumurtalar ne alemde..en son yumurtladığında haberdar etmmiştiniz..benimkilerden ben ümidi kesmiştimki dün geceden beri ikisi birden folluğa girip zaman geçirmeye başladılar..daha çok dişi girip çıkıyor ama erkekte ondan geri kalmıyor...gece bir girdiler yaklaşık 1 saat kaldılar..bekliyoruz..

7. Duranettin ERAYDIN

Dal darı mükemmeldir tabi hergün verebilmek için biraz pahalı.

8. Fatih ÇETİNER

valla duranettin ben tesadüf buldum istanbulda samatyada turluyordum hemen meydanda petshop vardı bi gireyim dedim.. ve baktım dal darı.. poşetin içince 13 tane var 7.5 tl ye aldım.muhabbetler tadına doyamadılar hala yiyorlar..acaba ne gibi faydaları var dal darının bilgin varsa paylaşırsan sevinirimm..

9. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Hergun vermeyin pahali bir yemdir diger yemlere gore cok iyi bir yemdir

10. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Yavru muhabbet kuşlarına yem kırmayı öğretmek için verilir. Yetişkinlerin de tüketmesinde fayda vardır. Haftada en fazla 1 tane verilmelidir. Yenmesi kolay olduğu için fazla verilmesi durumunda kuşunuz tembelliğe alışır ve diğer yemleri yemek istemez. Fazla verilmesi ayrıca şişmanlamasına neden olur.Kızıl daldarı bulabilirseniz kuşlarınızı ishalden ve kuruma hastalığından korumuş olursunuz

11. Duranettin ERAYDIN

Vallahi çok iyi fiyata bulmuşsunuz burda Quick in var 5 tanesi 10 tl. Ama bende daha uygununu arayacağım malesef heryerde satılmıyor buralarda.
    Dal darı, kabuklu gıdalarla beslenen tüm kuşlar için uygun olup yavrunun yuvadan atlamasına yakın, yuvadan atladıktan sonraki yem alıştırma döneminde, tüm tüy değişimi dönemlerinde özellikle stres yaşayan kuşlar için faydalı bir besin.

12. hageli

hageli Guest

Dal darıyı petshoplardan temın edebılıyormuyuz?

13. Fatih ÇETİNER

Bonnie nin internet sayfasinda var 350 gr i 15tl fiyat vermisler...

14. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    bence ödül olarak verin

15. Yılmaz Gazi

ben kilosunu; dal darı 20 tl, kızıl dal darıyı 25 tl ye aldım. 4 kuşuma haftada 1 kere verirsem 1 sene yeter.

16. Fatih ÇETİNER

üstad nereden aldığınızda bildirirseiz seviniriz cümletenn.. :)

17. Meltem

Meltem Member

Beğenileri:
    8
    Eski bir konuyu patlatacağım ama ben bugün bir tanesi 1 tl ye aldım neden önceden daha pahallıydı

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. dal darı faydaları

,
  2. dal darı muhabbet kuşu

,
  3. dal darının muhabbet kuşuna faydaları

,
  4. muhabbet kuşu dal darı faydaları,
  5. kus icin dal dari,
  6. dal darı ne ise yarar,
  7. dal darının faydaları,