Karadeniz Pet

Daniel Lütolf Tr Altyazılı

Valla ne diyebilirim.Adamın işi bu.Bizim de meslek olarak bu işi yapan abilerimiz,üstadlarımız izlemeli.Bizler ise ufak birkaç tüyo alıp yolumuza devam edebiliriz.Bizdeki salmalar onu kafesler kadar yok :)
:D aynen doğru söylüyosun salma olarak kullanıyoruz.80*50 yada 90*50 vardır.kafesler ve yuvalıklar alüminyum ve kompklamınant yakın zamanda turkıyedede üretmine bı kaç firma başladı.suanki satış fiyatı tek göz kafes+yuvalık 500 tl

Allah'ın Lütolf'u...

Kesinlikle eve gidince oturup film gibi izleyeceğim. Faydalı bir paylaşım emeği geçenlere teşekkürler.

Sanırım Şahsın tek işi bu yani hem iş yapıyor hemde hobi. Bugünün dünyasında ve özellikle ülkemizde böyle işler nadir. Genelde bizim insanımız mesleğini sadece maddi kazanç elde etmek için icra ediyor. Ya da şartlar bi şekilde buna zorluyor. Aslında insanımızın bunu değiştirmek için elinden de bişey gelmiyor malesef. Çevremde ve gördüğüm kadarıyla Lütolf gibi hayatını kazanç+mutlu olma üzerine kuran çok çok az sayıda insan var. Lütolf un mutluluğu da işinde ki titizliğinden belli. Yaptığı işten mutluluk duymayan insan bu kadar tertipli düzenli ve sistemli olamaz. Allah herkese mutlu olacağı ve maddiyat olarak tatmin olacağı işler nasip etsin Arkadaşlarım.

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaya tuzunu bebeklere veriyor galıba genelde gerçi genç salmasındada gördüm.yavruların bol miktarda su tüketmerinin öneminin buyuk oldugunu biliyrm özellkle tuy kalıtesı için buyuk onem tasıyor.acaba tuzu yalatmasının amacı suya daha fazlamı yönlendırmek diye düşünyrm ama kaya tuzundan mıneral gıbı bahsetmış vıdeoda.

Suya yönlendirmek için bal verildiğini duymuştum.Bende ilk önce başka bir mineralden mi bahsediyor dedim ama açıkca Kaya Tuzu (salt stone) diyor.

Suya yönlendirmek için bal verildiğini duymuştum.Bende ilk önce başka bir mineralden mi bahsediyor dedim ama açıkca Kaya Tuzu (salt stone) diyor.
evet doğal kaya tuzu ufak bir araştırma sonucu şaşırtıcı sonuclar çıktı.

stresle baş edilmesıne bıre bır yardımcı
sindirimini geliştırerek istah acıcı özelliğe sahip
bagısak fonksıyonlarını önemli ölçüde gelişmesini saglıyor
bir çok solunum yolu rahatsızlıgına karşı yardımcı oluyor
alerjı.astım ve soguk algınlıgına karsı tedavi edici özellikli
bağısıklık sıstemını güçlendırıyor
mineral,magnezyum,demir ve kalsıyum acısından oldukça zengınmiş gercekten hıc beklemedıgım bı sonuctu çok şaşırdım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:36 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

evet doğal kaya tuzu ufak bir araştırma sonucu şaşırtıcı sonuclar çıktı.

stresle baş edilmesıne bıre bır yardımcı
sindirimini geliştırerek istah acıcı özelliğe sahip
bagısak fonksıyonlarını önemli ölçüde gelişmesini saglıyor
bir çok solunum yolu rahatsızlıgına karşı yardımcı oluyor
alerjı.astım ve soguk algınlıgına karsı tedavi edici özellikli
bağısıklık sıstemını güçlendırıyor
mineral,magnezyum,demir ve kalsıyum acısından oldukça zengınmiş gercekten hıc beklemedıgım bı sonuctu çok şaşırdım

Tuz insanlarda bile hastalık yapan en önemli faktörlerden biri. Ama sanırım bu bildiğimiz sofra tuzu yani rafine edilmiş birçok işlemden geçmiş sadece NaCl olan tuz. Oysa kaya tuzu içersinde birçok yararlı mineral bulunduruyor. Belkide yararlı minerallerin yanında kaya tuzunun içersindeki NaCl oranı düşük kaldığı için zararlı olmuyor.

Son düzenleme:
Vay be gerçekten çok güzel bir video olmuş. Bu videoyu çekenden çevirisini yapandan burda paylaşana kadar herkese çok teşekkürler.

Hala ülkemizde Show Jumbo diye yerli kuşu bilmeyen insanlara satanlar var. Hastalıklı kuşu üç kuruş için eski fotoğraflarıyla videolarıyla kandırıp il dışına satanlar var. Bu videoda örnek alınacak en büyük şeylerden biride Daniel ustanın insanlığı cana yakınlığıdır. Hem kendi reklamını yapmış hemde insanlara faydalı bilgiler paylaşmış.

Soluksuz izledim izlemeyenler bir an önce izlesin :)

Son düzenleme:
çok iyi daha öncede izlemiştim bayıldım ortama :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:04 --

şöyle bir mama yiyen kuşum olmadı maşallah valla

ımmmmm keşkee benim olsaalarrr.... :)))

Bilgilendirici paylasim çok teşekkürler

Belgesel ayarında ve oldukca güzel bilgiler var ellerinize sağlık. Oldukça istifade edilebilecek bir kaynak niteliğinde.

Çeviri yapanın emeğine sağlık.Yalnız dikkatimi birşey çekti , yumurtaları kabukları ile birlikte rendeliyor ! Hani her yerde yumurtanın ince zarı kuşların kursaklarına yapışabilir muhabbeti vardır ya , ona tamamen ters bir durum gibi.Bugünden itibaren bende öyle yapacağım , şimdi bu adamada akıl verecek durumda değilim neticede :)

Bende ilerode bu tarz bir yer acmayi hedefliyordum bu video dusuncemi dahada depreştirdi , bizim ulkemizde bu tarz yerler varmidir hic sanmiyorum herseye madi acidan bakan pet shopcular var ureticiler ise bu isi hobi icin yapiyor ve pekde profesyonel yapan cok az kisi var ,

Bu adamin kafesleri bile salma kadar , ama herkes maddi acidan elverdigi kadar yapiyor tabi sunuda unutmamak gerek avrupaya giden birisi olarak ciddi anlamda muhabbet kusu yemleri kafesleri vs. Turkiyeye gore ucuz bu yuzen bu tarz seyler fazla para gitmiyor oralarda

Bende ilerode bu tarz bir yer acmayi hedefliyordum bu video dusuncemi dahada depreştirdi , bizim ulkemizde bu tarz yerler varmidir hic sanmiyorum herseye madi acidan bakan pet shopcular var ureticiler ise bu isi hobi icin yapiyor ve pekde profesyonel yapan cok az kisi var ,

Bu adamin kafesleri bile salma kadar , ama herkes maddi acidan elverdigi kadar yapiyor tabi sunuda unutmamak gerek avrupaya giden birisi olarak ciddi anlamda muhabbet kusu yemleri kafesleri vs. Turkiyeye gore ucuz bu yuzen bu tarz seyler fazla para gitmiyor oralarda
türkiyedede var tabiki bu tarz kumesler :)
fakat kuşlar bu kadar vasıflımıdır orası tartısılır.
kafeslerın ölçülerı 80*50*50 bu sanırım avrupada olması gereken ölçüler.bundn küçük kafesler kullanılması yasak.kumesler belırlı aralıklarda denetlenıyormus sanırım.
türkıyeyı ele alırsak asgarı ücretin 1300 tl oldugu bır ülkede üreticilerin sadece tek kafes ve tek yuvalıga 500 600 tl vermelerı gercekten bıraz zor.kaldıki 30 40 takımlık bır kümes ekıpmanı kurmak bır okadar zor :)
20 24 bin lırayı gözden cıkarmak gerekli.