Karadeniz Pet

Dari çimlendirmek

Benimkilerin pek ilgisini çekmedi.Ben çimlerdidiğim kaptan çıkarıp sirkeli suda biraz beklettim sonra herzaman mama verdiğim kabın içine koydum onun mama kabı olduğunu bildikleri için koyar koymaz geldiler ama sadece bakıp geri gittiler.Şimdi yeniden çimlendiriyorum bu sefer mamanın içine koyucam.İnşallah sizinkiler yer .

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam sirke kokusundan olabilirmi acaba. Ben abartılı vermeyeceğim için desenfekte etmek o kadar gerekli mi bilmiyorum.

Hocam sirke kokusundan olabilirmi acaba. Ben abartılı vermeyeceğim için desenfekte etmek o kadar gerekli mi bilmiyorum.

Ben kokmasın diye biraz suda beklettim bol bol yıkadımda kokmuyodu sirke ama dediğim gibi pek ilgilerini çekmedi.Yani şöyle söyliyim mama kabını koyar koymaz geldiler kafalarını yaklaştırmadan baktılar geri gittiler kokudan değildir heralde.

Ben kokmasın diye biraz suda beklettim bol bol yıkadımda kokmuyodu sirke ama dediğim gibi pek ilgilerini çekmedi.Yani şöyle söyliyim mama kabını koyar koymaz geldiler kafalarını yaklaştırmadan baktılar geri gittiler kokudan değildir heralde.

ilk defa karşılaşıyorlarsa normaldir.. bende ilk verdiğimde tepki aynıydı ..şu an severek yiyorlar..hangi tohumları çimlendiriyorsunuz..ben mypette olan karışık çimlendirme tohumlardan çimlendiriyorum..onu deneyin özellikle maş fasulyesinin çimlendirilmesine bayılıyorlar..sirke kokusu iyi durulanırsa kalmaz..mantar riskini almaktansa yapmak lazım...tohumların içine daha önce sevdiği şeylerden eklemeler yaparsanız onları yerken bunlarla da tanışırlar..

Son düzenleme:
ilk defa karşılaşıyorlarsa normaldir.. bende ilk verdiğimde tepki aynıydı ..şu an severek yiyorlar..hangi tohumları çimlendiriyorsunuz..ben mypette olan karışık çimlendirme tohumlardan çimlendiriyorum..onu deneyin özellikle marş fasulyesini çimlendirilmesine bayılıyorlar..sirke kokusu iyi durlanırsa kalmaz..mantar riskini almaktansa yapmak lazım...tohumların içine daha önce sevdiği şeylerden eklemeler yaparsanız onları yerken bunlarla da tanışırlar..
Malesef söyledikleriniz in hiç biri benim için değil. Yurtdışında böyle şeylere rastlamak bazen imkansız ama araştıracağım. İlginiz icin tsk ederim

Son düzenleme:
Geri