Karadeniz Pet

Darı verilmesi hakkında soru

Bu gün bi üretici abi ile tanıştım
15 m2 bi dükkan
30 35 tane kafes
2 salma
yuvalık ların yarısı yumurtalı
yarısı yavrulu
bi salmadakiler boş anlayacağınız
kafesler bi karış b*k
sular olmuş en az 1 haftalık
abi dedim yem ne kullanıyorsun
en ucuzu neyse onu alıyorum
marka dedim ne markası dedi
mama yapiyormusun dedim
bayat ekmeği ufaliyorum
3 yumurta hasliyorum
karıştırıp yavru bakanlara veriyorum
dedi
biz napiyoz
vitamin alıyoruz en iyisinden
yem alıyoruz en markalarından
temzlik desen pırıl pırıl
sosyetik kuş yetiştiriyoruz
oda vücudum bozulacak diye
kapris yapıp
yumurtlamiyor
fakir büyütmek
daha iyi
can sıkıntısından
çocuk yapar
yumurtlar

selametle

haklısın bende bu gün gördüm sular 1 haftalık parmağım kadar tüy vardı kuşda yemleri açık yem en ucuzu markasız temizlik desen hiç yok ama 5 tane takımı var 5 taneside kuluçkada kuşlarla ilgilenmeyeceksin arkadaşa anlattım dedi ki ;
"sen yanlış yapıyorsun kuşlara çok düşüyorsun sen evlendiğinde çocuk yapmak istiyorsun eşinin annesi vs gelip gece gece durmadan sizi rahatsız edicek afedersiniz bir şeyler yaparken :D aynı o şekilde kuşlar tam çiftleşecek sen anne baba gibi bakıyosun" diyor bende düşündüm şimdi elimde takım yok en yakın zamanda takım ayarlıyacak o zaman bildiğin fakir hayatı yaşıcaklar vitamin vs var ama hiç ilgilenmeyecem sizede tavsiye ederim evede nereyi sık sık kullanmıyorsanız oraya asın kuşu ve bırakın.

Bende bu şekil markasız çuval yem alıyorum 25 kg lık vitamin vs hiç vermem manada 3-5 çuval fırından ekmek alıyorum kurutuyorum sonrada robotda çekip yumurtay la karıştırıp veriyorum yani hiç hazır mama alıp mamaya karıstırmış değilim 3-4 yıldır bu şekilde hiç de üretimde sıkıntı cekmedim

Kuşlarına kötü bakanları sikayet edebilecegimiz bir yer var mı?

Son düzenleme:
919233399dd50ad40cc757427dc739b6.jpg

Değerleri bunlar.

aslında mantıklı düşündüğümüz zaman doğru ama ben rahat edemiyorum temiz bir ortamda yetişsin iyi kaliteli mama yesin istiyorum sanki diğer türlü rahat edemiyor gibi geliyor. o nedenle ama doğruyaklaşım

Kardeş bugun dal Darı attım kafese korktular yememişler bile anlamadım:)

bekleyin 1-2 gün bendede oldu bir kere yedikten sonra darıya ayaklarını atıp öyle yiyordu benimki :)

Oh oh kafeste Kalsın o zaman hiç ellemeyeyim:)

Darı 1-2 aylık yavrulara verilebilirmi ve nerelerde satiliyor acaba darinin yaninda balli krakerde verilebilirmi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ballı kraker yerine sadece dal darı verin daha faydalı.

benım kuşlar 10 dk sonra gıttı bırı yıyınce dıgerlerıde yemege basladı bayıldılar

Bizim dükkana bugün geldi dal darılar bitane aldım eve getirdim astım kafese yere indirip yiyolar :)

Maşallah sizin ne dükkan var kardeş.?

Ben gaziantep ben buraya bakmadım direk internette gördüm sipariş Yaptım,isterseniz siz bir orada bakın bulamazsın internetten alırsınız.

2'side guzel sehirlerimizden:D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri