Karadeniz Pet

Davetsiz misafir Garip

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Kanatları kesik olan kuşun sanırım kuyruğu da kesilmiş ya da düşmüş. Kedinin elinden son anda kurtulup benim balkona konmayı başaran Garip canını son anda kurtarmayı başardı. Kediyi aşağıda çaresiz bir şekilde yukarıyı izlerken gördüm. Kuşu içeri aldım yem su verdim. Sağlığı gayet iyi. Sesi pek çıkmıyor ama sürekli omuzda durmak istiyor. Ele de alışkın. Gözlerinde beyaz halka oluşmuş. Sanırım 5-6 aylık erkek bir kuş. Uçabiliyor ama çok zorlanıyor. Kanat tüyleri için ne yapabilirim?

Fotoraf040.jpg

Fotoraf041.jpg

Fotoraf042.jpg

Fotoraf056.jpg

Fotoraf058.jpg

Fotoraf059.jpg

Fotoraf060.jpg

Fotoraf061.jpg

Hocam maşallah çok şirin bi kuş ya gerçekten
Allah razı olsun sizden çok iyi yapmışsınız.

maşlaalah sesi çıkmaması normal azcık sitirese girmiştir yenilme korkusundan :) zamamnla dahada iyi olur .... şimdi kedi ben anı nasıl kaçırdım diye kara kara düşünüyordur :) :) :)

Benimde Çiçilim firar etmiş ve bahçede bir taşin arkasına gizlenmiş halde bulduğumuz bir kuştu. Yarali değildi ama kuyruk tüyleri düşmüştü ve ucamiyordu sürekli düşüyordu. İyi besleyin bir aya düzelir inşallah. Allah hayrinizi kazalara belalara karşi getirsin.

Son düzenleme:
maşlaalah sesi çıkmaması normal azcık sitirese girmiştir yenilme korkusundan :) zamamnla dahada iyi olur .... şimdi kedi ben anı nasıl kaçırdım diye kara kara düşünüyordur :) :) :)

Yukarıya bi bakışı vardı kedinin ağladı ağlayacak türden. Garip ve ben yukarıdan kedinin haline güldük. :D :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:22 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Maşallah garibe güle güle besleyin.
Zor da olsa uçabildiğine göre tüylerin kendilerinin düşüp çıkmasını bekleyebilirsiniz.
Tüy çekmek acı verici ve kanlı olabiliyor.

Tüy çekme işini mümkün değil yapamam zaten. Balkona konunca zaten ucu kesik kanatlardan düşenler oldu. yenileneceklerdir elbette. Tüy dökümünü beklemek gerek sanırım. İyice bir bakımla tüy dökümüne girer yeni tüyleri gelir o zamana kadar eşte ister bu diye düşünüyorum.

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

Daha hızlı sağlığına kavuşturmak istersen tecrubeyle sabittir
eczaneden bebeklere verilen polivit vitamin şurubu al haftada 3 gün günlük yenilemek kaydıyla suluğu göre 10-15 damla içme suyuna ilave et ilk hafta tüy dökümüne girdiğini göreceksin tecrübenide bizle paylaşırsın sen bunu uygula bir ay boyunca sonrasında kesinlikle poliviti kes sonrasında bi ilaç daha söyleyeceğim kuşun mükemmel bi güce kavuşcak

Daha hızlı sağlığına kavuşturmak istersen tecrubeyle sabittir
eczaneden bebeklere verilen polivit vitamin şurubu al haftada 3 gün günlük yenilemek kaydıyla suluğu göre 10-15 damla içme suyuna ilave et ilk hafta tüy dökümüne girdiğini göreceksin tecrübenide bizle paylaşırsın sen bunu uygula bir ay boyunca sonrasında kesinlikle poliviti kes sonrasında bi ilaç daha söyleyeceğim kuşun mükemmel bi güce kavuşcak

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Şu an çok hareketli. Durduğu yerde kendi kendine mırıldanıyor şarkı söylüyor. Ortama alıştı sanırım. Bu arada Garipten sonra gelen davetsiz misafiri ister istemez kabul edemedim. 2 tane kuşum vardı ve şu anda 5 oldu. Kuşu kaçan arkadaşlara duyrulur lütfen benden tarafa gelmemeleri için tenbih edin. :)

Sizin kuşlar diğerlerini firar etmeleri için cezbediyor olmali. Öterken burada bize çok iyi bakıyorlar mutluyuz mesajları mi veriyorlar ne :)

Sizin kuşlar diğerlerini firar etmeleri için cezbediyor olmali. Öterken burada bize çok iyi bakıyorlar mutluyuz mesajları mi veriyorlar ne :)

Bir çiftim vardı zaten. üçüncüsünü akşam karanlığında sokak lambasının dibinde buldum ve eve çıkardım. Erkekti ve tek kalmasın diye dişi aldım yanına ve dört oldular. Beşinci balkona geldi. Zavallı sığınmıştı ve boş olan kafese koyup ilgilenmek zorunda kaldım. Çok sıcak ve sevimli bir yavru erkekti. Yani Garip. Altıncı da balkona gelince yok artık demek zorunda kaldım. Komşuya verdim. Bu arada benim kuşlar kapalı balkonda ama gündüzleri pencere tam açık ya da yarı açık, akşamları da yarı açık kalır.

Benim fistikta pencere kenarında öte öte çiçiliyi getirmişti :) maşallah dizede kuslar miknatis gibi cekmis

Geri