Karadeniz Pet

Davetsiz Misafir

Mustafa DURAN

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bugün evde yokken açık olan camdan uçmayı öğrenmeye çalışan bir serçe yavrusu içeri girmiş. Mubişlerin olduğu odayı bulmuş ve onların orda baya bir takılmış (Odadaki pisliklerden anlaşılıyor nerlerde takıldığı :) ) . Tabi beni parazit korkusu sardı kuşu ve mubişleri hemen ilaçladım ama hala tereddüt var içimde. Küçük olduğu için bırakmamaya karar verdim henüz 1 metre bile yükselemiyor mubişlerin eski küçük kafesine koydum ve balkona bıraktım belki annesi gelir besler ümidiyle. Ne yapmalıyım ne vermeliyim tavsiyesi olan var mı acaba ?

LPlp8z.jpg

kafesin altına ekmek kırıntılarını serptim ve bir kaç saat gözledim yemediğini görünce bende bir bisküviyi sıvı hale getirip şırınga ile verdim yaklaşık yarım şırınga mamayı yedi. Şimdi elimden kaçmamaya başladı, hatta elime konuyor birbirimize alıştık :) inşallah paraziti de yoktur şu an tek korkum o

Yuvası felan vardır onun lütfen oraya koyunuz yuvası var ise , konduğu pencerenin etrafına bakın yakın ağaclara felan . İnsan elinde ölürler , fazla yaşayamazlar.

Son düzenleme:
Geri