Karadeniz Pet

Davetsiz misafirin cinsiyeti ve Kerata'nın Kanat sorunu

Alican Kırcaali

Meraklı Üye
Hayırlı aksamlar, uzun bir aradan sonra merhaba :)
Bugün balkondan içeri giren bir davetsiz Allah misafirim oldu ve cinsiyetini çözemedim acaba bu yavrunun cinsiyetini öğrenebilirmiyim ?
L3EX6b.jpg

r9RaD1.jpg

7vPpLa.jpg

PMBAV7.jpg

Buda kendi kuşum Kerata, şehir dışında okulda olduğum için çok fazla ilgilenen olmamış kanat problemimiz vardı ama şimdi gözüme bu sorunun daha da büyüdüğü geldi.
Acaba kanatlar için ne yapabilirim.
Kuş hiç uçmuyor daha doğrusu uçamıyor hafif hafif alıştırmalar yapıyorum ama bırakınca direk düşüyor.
6n8EjN.jpg

WYEyjq.jpg

R3B4jG.jpg

kvJa57.jpg

aE0a7R.jpg

Birde kuşların ikiside şuanda aynı kafeste bulunuyor acaba bir sorun olur mu ?
Kendi kuşum biraz ürküyor, ilk başta yanaşmak istedi diğer kuş saldırınca şimdi korkuyor aynı tüneğe bile çıkmıyor bir sorun olur ?

Cinsiyetinden tam emin olamasam da erkek gibi geldi bana.
Kanat meselesine gelince; benim kuşumun da aynı şekilde sol tarafındaki uzun kanatlar kopmuştu. Her gün değiştirerek B vitamini ekledim suyuna, yemine de yulaf koydum 2-3 haftada uzadı ve şimdi uçuyor tekrar.
Yeni kuş hayırlı olsun, eski kuşunuza da geçmiş olsun.

Cinsiyetinden tam emin olamasam da erkek gibi geldi bana.
Kanat meselesine gelince; benim kuşumun da aynı şekilde sol tarafındaki uzun kanatlar kopmuştu. Her gün değiştirerek B vitamini ekledim suyuna, yemine de yulaf koydum 2-3 haftada uzadı ve şimdi uçuyor tekrar.
Yeni kuş hayırlı olsun, eski kuşunuza da geçmiş olsun.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Bende erkek olduğunu düşünüyorum dişi ve erkek gaga resimlerine baktım erkek tonuna daha yakın.
Kanat içinde önerinizi deniyeceğim çok teşekkür ederim tekrardan.
Hayırlı aksamlar

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Bende erkek olduğunu düşünüyorum dişi ve erkek gaga resimlerine baktım erkek tonuna daha yakın.
Kanat içinde önerinizi deniyeceğim çok teşekkür ederim tekrardan.
Hayırlı aksamlar

Rica ederim. Hayırlı akşamlar.

Muhabbet kuşları için yulaf satılıyor. Bilindik markaların da var böyle ürünleri. Oradaki yulafları aynen diğer yeminin içine katıyorum.

Kuş en fazla iki aylık, cere resimleri net değil ama o resimlere göre dişi gibi duruyor, daha net resim atarsanız net yorum yapılabilir.

Ben erkege benzettim isirmasi nasil elinize alinca koparir gibi mi tutar gibi mi 2 ay bitmis 3.ayi yarılamış sanki

Geri