Karadeniz Pet

dayıma hediye bir kuş aldım cinsiyet yaş öğrenmek istiyorum

• Konbuyu başlatan Akgün BİNGÖL
  • Başlangıç tarihi
A

Akgün BİNGÖL

Guest
arkadaşlar istanbulda dayıma hediye kuş aldım eminönü kuş pazarından güzel bir kuş çiftleştirmek için aldım erkek kuşumuz fıstık çok kızışmış ve bu aldığım kuşu dişi aldım ceresi beyaz renk yogunlukta altlar çok az mavi birde siz bakın dedim....

m1r4z.jpg

m1r7r.jpg

yaşını bilmiyorum ama cinsiyeti dişi

burnunu altı değil hocam. burun deliklerinin kenarları bembeyaz. üstadlara danışalım ben kesin bişey demedim

2,5 aylık değil sanmıyorum göz çevresi gri yani göz bebeğinin içi ben damızlık yani büyük istedim 1 bucuk yasında dedi bana ...

gözlerde grilik görünmüyor. ben ihtimal vermiyorum 1,5 yaşında olmasına

Yaşı konusunda birşey diyemem ama görüntüye göre konuşursam daha yavru.
Ama kesinlikle dişi.

Ya makinem yok yoksa size göstere bilirim ama çekmeye çalışcam felaket ısırıyor gözlerde koyu gri... bu arada

Göz irisi oluşmaya başlamış da başının üstündeki çizgiler neden kaybolmamış?
Gözüne bakınca 1 yaşına yakın kafasına bakınca 3-4 aylık.

maşaallah...kuşunuz güzelmiş...dişiye benziyor...kızışmış erkek kuşunuza kötü haber...bu kuşun daha vakti var...erkek kuşunuz biraz daha beklemek zorunda kalacak maalesef...yeni aldığınız kuş bence 1,5-2 aylık falan...:( yine de daha tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan da yorum alın...

Banada 1,5-2 aylık gibi geldi. İris bizi yanıltmasın. Kafa çizgileri hala olduğu gibi duruyor.

Siz ciddimisiniz ? Yani cocuk bana bir bucuk yasinda filan var dedi

Yaa oyle demeyin valla emin onune gidip tekrar kus secip adamla agaz dalasina girmeyi hic istemem valla uzuldum smdi ya gozlere dayanarak aldim kusu

bu kuşun yaşı küçük ve kızışmamış.Çİftleştirmek istiyorsanız yanlış tercih

Geri