Karadeniz Pet

Degerli üstad lar bir bakin

Erol çatar

Yeni Üye
2 tane temel problemim var .
Birincisi muhabbet kuşumun biri yumurtladi ve bulundukları oda soğuk bugün yavrunun birisi çıkmış . Öncelikle oturma odasına alsam kafesi sorun olurmu tv sesinden urkerlermi.

2. Sorum doksimis die veterinerden ilaç aldım 3 kuşunu muayene ettirdim soğuk algınlığı dedi ve bana verdiği ilacı her türlü iç hastalıklara kullanabilirsiniz dedi sizdem bu ilacı kullanan varmi . Neoteramisin ve baytrilden daha etkili olduğunu söyledi ve kanatlılar için üretilen ilaç mis
9039f9572b19c3f526ee370c222501ab.jpg

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:48 -->-> Daha önceki mesaj 16:39 --

Kimse bilmiyormu

ilac hakkinda bilgim yok malesef. yumurtalari olan ciftin yerini bence degistirmeyin. yer degisikliginde bildigim kadariyla ccogu zaman disi kus kuluckayi birakabiliyo. yumurtalari falan kirabilir, yavruyu beslemez vs. cok soguksa ortami isitmaya calisin. yuvada talas olsun. o da sicak tutar yumurtalari.

Gece lambası koydum gündüz iyi gece soğuk olduğu için sabaha kadar acicam sürekli. Ayrıca erkek kuşum çok değerli benim için yavru bakarken olmelerini istemiyorim bunlara ven vitamin veya antibiotik verebilirmiyim hani sıkıntı olurmu yavrulari beslerken

Antibiyotik vermemelisin. Ortam 15-16°C altına düşmese daha iyi. Yemlerini her gün üfle, sularını tazele. Haftada 2-3 gün yumurta maması yap. Yapamıyorsan 1 yumurtayı haşla, kabuğu ile birlikte ortadan kesip ver.

levent beyin dediği gibi beslenmesi sıkııntısını gidermesine yardımcı olur
ayrıca sularına vitamin ekleyebilirsiniz
pekmez , limon suyu yada eczaneden alacağınız vitamin takviyeleri kuşa iyi gelecektir.
mamaya yapacağınız katkılarda hem yavru nun gelişimi hem kuşların kırgınlığını giderecektir.

bol ve renkli yavrular alırsınız inşAllah

Amin çok teşekkür ederim aslında bende 7 kafes var üretip satan bir insan değilim hepsini bana alistirdim ihtiyar babam çok seviyor bu kuş da ilk aldigim kuş evin küçük oğlu o yüzden bir kere hasta oldu babam veterineri eve getirtdi. Benim icin hic doktor getirmemisti:D:D:D. Çok iyi bakmam gerekiyor. Diğer kuşlarımda sadece yumurta haşlayıp vermiştim . Bugün gidio bebe buskivisi ve bebelak meyve püresi aldım 2 kaşık bebelak biraz bisküvi ve yumurtayı ezip mama yapdim çok az da toz vitamin koydum sulugunda zaten biyolit marka veteriner vitamini var baba yorgun düşüp hasta olsun istemiyorum. Yem olarak da hazır yem kullaniyorum aspur ile yüzde 50 karıştırıp veriyorum. Lamba sistemi yapdirdim gece gece lambası yaniyor 25 derece isi veriyor halojen lambanın kuşu yakmasindan korktum isitmasada ılık oluyor . İnşallah şu stresden kurtulurum yavrular 20 günlük olunca erkeği ayiricam yanında başka kafese koyucam dışı artık yumurtlamasin yumurtlarsada yumurtayı başka kusun altına koyarım. Çünkü geceleri uyanıp bakıyorum sürekli . Stresi çekilmez. Kuş değerli olunca

Son düzenleme:
Geri