Karadeniz Pet

Dekota (Pvc) cırtlı yuvalık

cetinates

Paylaşımcı Üye
Merhabalar,

kullandığım kafeste plastik folluklu yuvalık ağır gelip kafesi eğip devirdiği için reklamcıların kullandığı dekota denilen pvc ahşap karışımı bir malzemeden yuvalık yaptım,menteşe ve kilit yerine cırt cırt kullandım,üst iki yana havalandırma delikleri açacağım,ön kısmada giriş çıkış deliği ile tünek deliği açılacak,iç ebatları plastik folluğa göre olduğu için yuvanın tabanına talaş dökülmeyecek,piyasada satılanların kenarlarından yavru bile aşağıya düşebiliyor.kapak cırtlı olduğu için cırt cırt yerlerini değiştirip istediğiniz yerden açılmasını sağlayabilir,daha sonra isterseniz yerini değiştirebilirsiniz.

ağırlık 500 gr,dıştan dışa ebatlar 21,5 x 18,5 x 19 cm

kullandığım malzemeler aşağıdadır,yapmak isterseniz reklamcıya kestirip japon yapıştırıcısıyla yapıştırabilirsiniz.(maket yapar gibi)

2 adet 5 mm 21,5 x 19 cm dekota levha
2 adet 5 mm 20,5 x 17,5 cm dekota levha
2 adet 5 mm 19 x 17,5 cm dekota levha

[MENTION=4746]cetinates[/MENTION]
Ne güzel olmuş Çetin Bey :) Emeğinize sağlık çok beğendim..

Elinize sağlık Çetin abi.
Güle güle kullanın.

emeğinize sağlık..
ama bilmeniz gereken şey, kuşlar dakotayı çok rahat kemiriyorlar...
zira, ahşap yuvalıklarım için dakotadan folluk yaptırmıştım, 20 adet...
1 hafta içinde hepsi heba oldu...
özellikle yaptığınız yuvalığın,
yuva girişini çok rahat kemirebileceklerdir...
bilgilerinize...

emeğinize sağlık..
ama bilmeniz gereken şey, kuşlar dakotayı çok rahat kemiriyorlar...
zira, ahşap yuvalıklarım için dakotadan folluk yaptırmıştım, 20 adet...
1 hafta içinde hepsi heba oldu...
özellikle yaptığınız yuvalığın,
yuva girişini çok rahat kemirebileceklerdir...
bilgilerinize...

yuvalık dahil komple dekota olan kafesimde var,hiç bir sıkıntı olmadı,yeni yaptığım yuvalığı tel kafeslerime takacağım vision s01 veya diğerlerine farketmez.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 13:48 --

[MENTION=4746]cetinates[/MENTION]
Ne güzel olmuş Çetin Bey :) Emeğinize sağlık çok beğendim..

teşekkür ederim.

Elinize sağlık Çetin abi.
Güle güle kullanın.

teşekkür ederim.

Eline koluna sağlık abi :)

yuvalık dahil komple dekota olan kafesimde var,hiç bir sıkıntı olmadı,yeni yaptığım yuvalığı tel kafeslerime takacağım vision s01 veya diğerlerine farketmez.

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> daha önceki mesaj 13:48 --[/sıze]

teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

çetin bey kafesinizi çok beğendim.kafes ön korumalığıda çok güzel olmuş aklıma fikirler geliyor. :) elinize sağlık.

kafesi İskitler kuş pazarından 100 tl sına hazır aldım,yuvalığını kendim yaptım.

Yanlış anladım o zaman olsun oda güzel olmuş .yarı el yapımı yarı hazır .bana güzel fikir verdi ama benimde yeni yuvalıklarım bugün yada yarın geliyor. paylaşırım.

Yanlış anladım o zaman olsun oda güzel olmuş .yarı el yapımı yarı hazır .bana güzel fikir verdi ama benimde yeni yuvalıklarım bugün yada yarın geliyor. paylaşırım.

tamamdır bakalım neler aldınız :) kafesi duvara dübelledim görülmüyor fakat üzerinde valiz kulpu gibi kulp var,kuşlarında ayrılamayanlar seyahatlerinde yanında taşısınlar diye yapmışlar herhalde :)

tamamdır bakalım neler aldınız :) kafesi duvara dübelledim görülmüyor fakat üzerinde valiz kulpu gibi kulp var,kuşlarında ayrılamayanlar seyahatlerinde yanında taşısınlar diye yapmışlar herhalde :)

:D bende bu gidişle çatıdaki eski mobilya dolaplardan yapcam bişiler bu aralar çok doladım dilime alcaz çiviyi çekici elimize yakında :D hayırlısı allahtan

Kafamda başka bişey var bu dekota levhayı nerden temin edebilirim çetin abi .

Cetin Bey, cok guzel olmus, elinize saglik. Internetten baktim, 3050x1560x5 mm boyutlarinda levha yaklasik 26EURO kdv haric. Verdiginiz olculere gore yaklasik 18 set yuvalik cikar bu levhadan, yuvalik basina malzeme tutari 1,5EUR. Reklamcilar bu ebattaki malzemeden 100 adet parca kesimi kaca yaparlar, bir bilginiz var mi?
Bir de bu malzemanin islenebilirlik durumu nedir, agac vidasi takilabilir mi?

Kafamda başka bişey var bu dekota levhayı nerden temin edebilirim çetin abi .

Ercan bey,tanıdık bir reklamcıdan aldım CNC tezgahı olan büyük çaplı çalışan reklamcıların hepsinde bulabilir,CNC tezgahlarında istediğiniz ebatlarda kestirebilirsiniz,ayrıca reklamcılara toptan malzeme satan firmalrda da tabaka levha olarak satılıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:16 --

Cetin Bey, cok guzel olmus, elinize saglik. Internetten baktim, 3050x1560x5 mm boyutlarinda levha yaklasik 26EURO kdv haric. Verdiginiz olculere gore yaklasik 18 set yuvalik cikar bu levhadan, yuvalik basina malzeme tutari 1,5EUR. Reklamcilar bu ebattaki malzemeden 100 adet parca kesimi kaca yaparlar, bir bilginiz var mi?

benden para kabul etmeyen tanıdığımdan aldığım için kaça keserler bilemiyorum,lazer kesim yapan atölyelerden fiyat alınabilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:24 -->-> Daha önceki mesaj 23:21 --

işlenebilirliğini mdf gibi düşünebilirsiniz,vidalanabilir yapıştırıcı olarak japon dediğimiz hızlı yapıştırıcılar kullanılıyor.levhanın bir yüzeyinde koruyucu film var işlem bittikten sonra film çıkartılınca pırıl pırıl yüzey çıkıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:24 --

Eline, emeğine sağlık Çetin Abi.

teşekkürler Gökhan bey.