Karadeniz Pet

Dekotalı ve Pleksili Yeni Bir Kafes Yapımı (Fikir)

Volkan VAROL

Yeni Üye
Arkadaşlar daha önce ki yapmış olduğum kafesle ilgili konum aşağıda.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kend...s-yapimi-bitti-fotografli-asamalar-47716.html

Şimdi yeni bir kafes yapmak yada en son satın almak istiyorum.Ölçüleri Showlar için 70x40x40 olarak düşündüm, yuvalık dışarıdan (yandan veya öntelden) takılmalı olacak.Malzeme olarak 5 mm dekota sizce uygun olur mu? önteli taşıma noktasında çok esneme yapıp sıkıntı çıkarır mı?Ayrıca sadece tek bir yan tarafı şeffaf pleksi düşünüyorum ışık alması için.Ayrıca ön tarafta 15 cm yüksekliğinde yine şeffaf yem/tüy korumalığı olacak.başlarsam fotoğraflı şekilde anlatacağım diğerinde olduğu gibi.

Fiyat olarak kesilmiş şeklde en uygun dekota (5mm)ve pleksiler(3mm) dahil olmak üzere 110 TL buldum.(Aslında bu malzemeler için fiyat çok değil piyasaya göre uygun) Buna yuvalık ve öntel-tava-ızgara fiyatıda eklenecek tahmini maliyet 170 TL gibi.

Hazır satılmışları var fakat istediğim şekilde değil sizce değer mi ne dersiniz?
Malzeme konusunda yardımcı olabilecek varsa yazarsa sevinirim.
Fikir ve önerilerinize açığım.Teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:17 --

Moderatör tarafında düzenlendi:
eğer tek kat için 170 lira çıkıyorsa bence fazla pahalı.
60×35 Akıllı Yemlikli Üretim Kafesi (Çiftehane) | NaturBird böyle birşey show işini görür bence tabi işi bilenlerde fikir verecektir.
haa yok illede ben yapıcam diyorsan İNTER KPS KOMPOZİT AHŞAP DECK SİSTEMLERİ inter,agt sun,deckado,Decktropik İnter,Kps,Plastik Kompozit,ahsap,deck,Dolap Profilleri new,tech,wood,deck,kaplama,deck,döşeme,sun deck,İNTER KPS AHŞAP KOMPOZİT DECK DECKING - 40 cm Pvc Dolap Profili firmayla görüş senin aldıgın fiyatın baya altında alırsın pvc yi daha önce hesapladıgımda 200-250 liraya 6 lı box felan çıkarabiliyordum pvc den uğraşma dekota ile felan.

eğer tek kat için 170 lira çıkıyorsa bence fazla pahalı.
60×35 Akıllı Yemlikli Üretim Kafesi (Çiftehane) | NaturBird böyle birşey show işini görür bence tabi işi bilenlerde fikir verecektir.
haa yok illede ben yapıcam diyorsan İNTER KPS KOMPOZİT AHŞAP DECK SİSTEMLERİ inter,agt sun,deckado,Decktropik İnter,Kps,Plastik Kompozit,ahsap,deck,Dolap Profilleri new,tech,wood,deck,kaplama,deck,döşeme,sun deck,İNTER KPS AHŞAP KOMPOZİT DECK DECKING - 40 cm Pvc Dolap Profili firmayla görüş senin aldıgın fiyatın baya altında alırsın pvc yi daha önce hesapladıgımda 200-250 liraya 6 lı box felan çıkarabiliyordum pvc den uğraşma dekota ile felan.

Evet tek kat için 170 TL maliyet.Biraz keyif işi oluyor bu :) İşin içine pleksi ve dekota girince pahalı oluyor malesef. Bu dediğiniz firma acaba bir kaç metre parça satışı yapıyor mu?

başta keyif için yapıyordum bende sonra baktım ki hazır daha kullanışlı oluyor ama elle yapmakta ayrı keyifli oluyor kullanışlı olması için uydurma olmayıp gereği neyse onu yapmak lazım. O firmada boy boy 3-4 m lik levhalar halinde gönderiyor. Ama sen bence bi kaç kafes daha yaparsın ilerleyen zamanda onun için al bi kerede işini görür 3*4 katlı box yaparsın :D geçme aparatları felanda satıyorlar aralar kapanıyor

Geri