petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Deli gibi ısırıyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve emreozden tarafından 25 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. emreozden

emreozden New Member

Beğenileri:
    0
    Hepinize merhaba, benim bir sorum olacaktı. Kuşumu alalı 3 hafta oldu, başlarda bizden korkuyordu artık alıştı ama bir sorun var. Odada kuşu bıraktığımda gayet normal bir şekilde pinpon topu ile oynuyoruz birlikte, ne bileyim kafamın üstüne çıkıyor, koluma felan geliyor ama kuş deli gibi ısırıyor. Asla kendine dokundurmuyor. Mesela kafama geliyor, alnımı, kulaklarımı ısırıyor ve çok acıtıyor. Bunun için nasıl bir yol izlemem gerek? Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkür ederim kolay gelsin.

2. ilaydaa00

ilaydaa00 Member

Beğenileri:
    19
    Malesef benim kuşum da öyle. Düzelmez karakteri öyle dediler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hamdullah Keskin ve emreozden bunu beğendi.
  3. FerhatQ

FerhatQ Member

Beğenileri:
    14
    Sanırım kuş sizden korkmuyor,ancak bu bir savunma mekanizması olabilir.Kuşu avucunuzun içine alın ve biraz bekleyin.Kuşu sakın sıkmayın.Sizin elinizden ona zarar gelmeyeceğini öğretin.Elinizdeyken kafasını ve vücudunu usulca okşayın.Bunu 20 gün boyunca tekrarlayın.Gelişme büyük ihtimal olacaktır.
    Tam çözüm olurmu bilmem ama büyük ihtimal çözüm getireceğine inanıyorum.

4. emreozden

emreozden New Member

Beğenileri:
    0
    Tamamdır, bunu deneyeceğim. İlerleme olursa bilgilendireceğim, kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş