petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

deli nature 67- bravo 302

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İbrahim AKSU tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar, 20-25 kg muhabbet yemi alıcam, bu iki marka arasında kaldım, sizin tavsiyeniz hangisidir, yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim :)

2. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    deli nature 67 öneririm, bravo 302 aldım ama memnun kalmadım, içinde yulaf yok, aspur (kanarya yemi) oranı az, darı oranı fazla, kuşlarım pek sevmedi diyebilirim...

3. ismail baktır

aynı sitedeoda vardır galiba

4. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    beyazdeğirmende yok deli nature, stokta bulunan sitelerde deli naturenin 20 kg fiyatı 80 lira

5. ismail baktır

aslında kullanan arkadaşlar 302 den memnundu

6. Crowlie

Crowlie Guest

Biz kendimiz yapıyoruz yemimizi kuşlar da gayet memnun bu durumdan :)

7. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    deli nature daha iyiymiş diye duydum

8. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam oda çok zahmetli oluyor karıştırmak falan, bide çok seçiyor bizimkiler yarısını yemiyolar, aldığım yeme bişey karıştırma ihtiyacı duymazsam çok iyi olacak

9. Crowlie

Crowlie Guest

bak biz belirtilen oranlarda karıştırıyoruz içerisine de biraz arı mama ekliyoruz.Durum böyle olunca yem döken hint bülbüllerimiz bile yere 1 tane yem dökmüyor artık :)

10. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arı mama ilk defa duyuyorum o nasıl birşey, ve neler karıştırıyorsunuz birazda bizimle paylaşın lütfen :)

11. Crowlie

Crowlie Guest

Genel olarak %40-50 darı (akdarı, sarı darı, kırmızı darı) , %30 kanarya yemi, %10 yulaf ve %5-%10 diğer tohumlar. Bu işi ben abilerimle yapıyorum onlar çok daha iyi anlıyorlar ama arı mama fikrini ben denedim ve kendi kuşlarımda olumlu sonuçlar aldım. İşte bundan katıyorum yemin üzerine
    http://www.happy.com.tr/image/cache/data/HAPPY/Ari_Mama_T._500_Gr_Sutlu_Pirinc_Unu-600x600.jpg

Yalnız fazla kaçırmamak kaydıyla katıyorum zaten genelde yemliğin tabanına iniyor toz halde olduğu için daha sonra yemi değiştirirken döküyorum çöplü yemi :)
    Bu çözümü de sırf hint bülbüllerinin etrafa yem saçmasını engellemek için ürettim :)

12. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    bu karışımla kuşlar kafes içinde nasıl tutuyorsun :) denemek lazım, büyük torba
    yem alıp bikaç bişey ekleyebilirim, arı mamayı mutlaka denicem :) teşekkür ederim paylaşım için

13. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    ari mamada bal vardir balda kuslari kizistirir cok severler muhabbet kuslari bali

14. Crowlie

Crowlie Guest

Rica ederim fakat malum bazı kuşlar sevmeyede biliyor. Benim tavsiyem 1 kap yeme çay kaşığının 1/4 oranında ekleyip denemen :)
    Zaten kuşlar yerinde durmuyor Maşallahı var .)

15. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    maşallah nazar değmesin :)

16. ismail baktır

Nasıl yapıyosunuz kndi mamanızı benim kuşlarımm sürekli mama yiyor zaten yem çok yedirmem kendi elimle yaptığım mama daha çok içime siniyo hergünn mutlaka mamaları olur hazırda

17. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş