Karadeniz Pet

deli nature 67- bravo 302

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
merhaba arkadaşlar, 20-25 kg muhabbet yemi alıcam, bu iki marka arasında kaldım, sizin tavsiyeniz hangisidir, yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim :)

deli nature 67 öneririm, bravo 302 aldım ama memnun kalmadım, içinde yulaf yok, aspur (kanarya yemi) oranı az, darı oranı fazla, kuşlarım pek sevmedi diyebilirim...

beyazdeğirmende yok deli nature, stokta bulunan sitelerde deli naturenin 20 kg fiyatı 80 lira

Biz kendimiz yapıyoruz yemimizi kuşlar da gayet memnun bu durumdan :)

deli nature daha iyiymiş diye duydum

hocam oda çok zahmetli oluyor karıştırmak falan, bide çok seçiyor bizimkiler yarısını yemiyolar, aldığım yeme bişey karıştırma ihtiyacı duymazsam çok iyi olacak

bak biz belirtilen oranlarda karıştırıyoruz içerisine de biraz arı mama ekliyoruz.Durum böyle olunca yem döken hint bülbüllerimiz bile yere 1 tane yem dökmüyor artık :)

arı mama ilk defa duyuyorum o nasıl birşey, ve neler karıştırıyorsunuz birazda bizimle paylaşın lütfen :)

Genel olarak %40-50 darı (akdarı, sarı darı, kırmızı darı) , %30 kanarya yemi, %10 yulaf ve %5-%10 diğer tohumlar. Bu işi ben abilerimle yapıyorum onlar çok daha iyi anlıyorlar ama arı mama fikrini ben denedim ve kendi kuşlarımda olumlu sonuçlar aldım. İşte bundan katıyorum yemin üzerine
http://www.happy.com.tr/image/cache/data/HAPPY/Ari_Mama_T._500_Gr_Sutlu_Pirinc_Unu-600x600.jpg

Yalnız fazla kaçırmamak kaydıyla katıyorum zaten genelde yemliğin tabanına iniyor toz halde olduğu için daha sonra yemi değiştirirken döküyorum çöplü yemi :)
Bu çözümü de sırf hint bülbüllerinin etrafa yem saçmasını engellemek için ürettim :)

Genel olarak %40-50 darı (akdarı, sarı darı, kırmızı darı) , %30 kanarya yemi, %10 yulaf ve %5-%10 diğer tohumlar. Bu işi ben abilerimle yapıyorum onlar çok daha iyi anlıyorlar ama arı mama fikrini ben denedim ve kendi kuşlarımda olumlu sonuçlar aldım. İşte bundan katıyorum yemin üzerine
http://www.happy.com.tr/image/cache/data/HAPPY/Ari_Mama_T._500_Gr_Sutlu_Pirinc_Unu-600x600.jpg

Yalnız fazla kaçırmamak kaydıyla katıyorum zaten genelde yemliğin tabanına iniyor toz halde olduğu için daha sonra yemi değiştirirken döküyorum çöplü yemi :)
Bu çözümü de sırf hint bülbüllerinin etrafa yem saçmasını engellemek için ürettim :)

bu karışımla kuşlar kafes içinde nasıl tutuyorsun :) denemek lazım, büyük torba
yem alıp bikaç bişey ekleyebilirim, arı mamayı mutlaka denicem :) teşekkür ederim paylaşım için

Rica ederim fakat malum bazı kuşlar sevmeyede biliyor. Benim tavsiyem 1 kap yeme çay kaşığının 1/4 oranında ekleyip denemen :)
Zaten kuşlar yerinde durmuyor Maşallahı var .)

maşallah nazar değmesin :)

Nasıl yapıyosunuz kndi mamanızı benim kuşlarımm sürekli mama yiyor zaten yem çok yedirmem kendi elimle yaptığım mama daha çok içime siniyo hergünn mutlaka mamaları olur hazırda

Geri