Karadeniz Pet

Deli Nature Sağlık Tohumu

• Konbuyu başlatan Ahmet ŞEKER
  • Başlangıç tarihi
Ben aynı ürünü burdan kullananları
görüp aldım fakat benim kuşlar pek
beğenmedi dokunmuyorlar bile
mamaya katmadim farklı yemliğe
koydum yemediler içine darı koydum
yine yok yemiyorlar 1 hafta oldu
sanırım zamanla alışır lar

Evet rusk içinde az oranda tuz var.. Tuz sadece sodyum klorür (naCI)den ibaret değildir. sodyum klorür evlerde kullandıgımız sofra tuzudur.. bunun dısında başka tuzlarda vardır. kuşlarda kullanılan grit kumu içindede belli oranda tuz var. keza kuş kömürü içindede tuz var. tuz dediğimiz asidik bir madde ile bazik bir maddenin tepkimeye girmesinden oluşan ürün.. tuzun kuslara zararlı olcagı söylenir ne kadar doru bilemiyorum.. tuzun insanlarada fazla alındıgı zaman zararlı oldugu söylenir,kamu kuruluslarının yemekhanelerınde tuz kalktı cogunda.. ama vücut belli oranda tuzada ihtiyaç duyar.. bence kuslarda cok az mıktarda tuza ıhtıyac duyuyolardır.. rusk zaten yarı yarıya sulandırılıp mamaya katılıyor.. mama içinde cok az bir miktar oluyor tuz oranı bence.. Bildiğim muhabbet ve kanarya üreticileri rusku yıllardır mamalarında kullanıyor.. sonuc olarak benım kanaatim sağlık tohumları doğa kusları için gereklidir ama muhabbetler için fazladır.. muhabbet yemlerinde darıya ek kenevir,aspir,aspur,yulaf,nijer yeterlidir..

Geri