Karadeniz Pet

Deli Nature Yumurtalı Islak Kuş Maması

ılhan gürol

Meraklı Üye
Deli Nature Yumurtalı Islak Kuş Maması almayı düşünüyorum bu ürünü kullananlar veya bilenler yorum yapabilirmi yada ıslak mama tavsiyesinde bulunabilirmisiniz yavru besleyen kuşlarda eş kuşlarda kullanıcam sadece bunu koyup kafeste uzun süre bırakabilirmiyim havuçlu mamada yapıyorum ama bu daha pratik geldi bana

bozulma olasılığı yumurtalı oluşundanmı peki Versele Laga Orlux Muhabbet Kuşu Maması bu nasıl budamı günlük değiştirilmeli hergün mama değiştirerek yavrulu kuşları rahatsız etmek istemiyorum zaten yavruya bakarken gıcık oluyolar hem benim açımdanda daha kolay

Günlük değiştirilmesi uygun olur. Zaten açıkta durunca kuruyup kuşlar yemeyecektir. Bundan dolayı günlük değişimi en azından kuruyunca değişimi gerekir.

uzun süre mesela 5 gün durabilen ve yavrulu kuşlarında yiyebileceği bir hazır mama tavsiye edebilirmisiniz

Ben kullaniyorum ama, benim kuslar sevmediler nedense kendimin hazirladigi havuc, yumurta, cimlendirilmis bugday, cicibebe, etimek, misir unu, irmik karisimini yediler masallah.

benimkilerde bazen yiyor genelde döküyor tadımı kokuşumu etkiliyor çözemedim hazırlar hiç olmazsa nesinden hoşlandıklarını bilipte yapıldığından bence daha ver,mli olur tavsiyeleri bekliyorum ona göre alıcam çünkü

İlhan Bey merhabalar ;
Konuyu tamamen şansa görüp yazma gereği hissettim.
Nemli mama içerisinden alabileceğiniz en iyi mamalar sırası ile:
Deli Nature (tam nemli mamadır ve ıslak diye tabir edebiliriz)
Witte molen
Versele Laga gold patee serisidir.
Kuşun yeyip yememe durumu ise tamamen alışkanlıklarından gelen bir durumdur.Eğer kendi hazırladığınız ve kullandağınızbir mama var ise eski mamalarını isteyeceklerdir ve yemeyebilirler.Bu durumda yapmanız gereken eski mama %75 yeni mama % 25 diğer mama kullanacağınız gün eski mama %50 yeni mama %50 ertesi mama vereceğiniz gün eski mama %25 yeni mama %75 ve son olarak %100 yeni mama kullanılabilir.

Mama içesinie mevsimine göre sebze yada meyve kullanabilir.Eklemek isterseniz toz vitaminler,probiyotıkler,barsak duzenleyıcılerıde eklenelerek verilebilir.

Geri