petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Deli Nature Yumurtalı Islak Kuş Maması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ılhan gürol tarafından 1 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    Deli Nature Yumurtalı Islak Kuş Maması almayı düşünüyorum bu ürünü kullananlar veya bilenler yorum yapabilirmi yada ıslak mama tavsiyesinde bulunabilirmisiniz yavru besleyen kuşlarda eş kuşlarda kullanıcam sadece bunu koyup kafeste uzun süre bırakabilirmiyim havuçlu mamada yapıyorum ama bu daha pratik geldi bana

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    bu mamada nemlendirmenize gerek yok , fakat yinede günlük kullanmanızı tavsiye ederim

3. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    bozulma olasılığı yumurtalı oluşundanmı peki Versele Laga Orlux Muhabbet Kuşu Maması bu nasıl budamı günlük değiştirilmeli hergün mama değiştirerek yavrulu kuşları rahatsız etmek istemiyorum zaten yavruya bakarken gıcık oluyolar hem benim açımdanda daha kolay

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Günlük değiştirilmesi uygun olur. Zaten açıkta durunca kuruyup kuşlar yemeyecektir. Bundan dolayı günlük değişimi en azından kuruyunca değişimi gerekir.

5. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    uzun süre mesela 5 gün durabilen ve yavrulu kuşlarında yiyebileceği bir hazır mama tavsiye edebilirmisiniz

6. Iklim_Yeliz

Beğenileri:
    0
    Ben kullaniyorum ama, benim kuslar sevmediler nedense kendimin hazirladigi havuc, yumurta, cimlendirilmis bugday, cicibebe, etimek, misir unu, irmik karisimini yediler masallah.

7. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    benimkilerde bazen yiyor genelde döküyor tadımı kokuşumu etkiliyor çözemedim hazırlar hiç olmazsa nesinden hoşlandıklarını bilipte yapıldığından bence daha ver,mli olur tavsiyeleri bekliyorum ona göre alıcam çünkü

8. Hobipet

Hobipet New Member

Beğenileri:
    1
    İlhan Bey merhabalar ;
    Konuyu tamamen şansa görüp yazma gereği hissettim.
    Nemli mama içerisinden alabileceğiniz en iyi mamalar sırası ile:
    Deli Nature (tam nemli mamadır ve ıslak diye tabir edebiliriz)
    Witte molen
    Versele Laga gold patee serisidir.
    Kuşun yeyip yememe durumu ise tamamen alışkanlıklarından gelen bir durumdur.Eğer kendi hazırladığınız ve kullandağınızbir mama var ise eski mamalarını isteyeceklerdir ve yemeyebilirler.Bu durumda yapmanız gereken eski mama %75 yeni mama % 25 diğer mama kullanacağınız gün eski mama %50 yeni mama %50 ertesi mama vereceğiniz gün eski mama %25 yeni mama %75 ve son olarak %100 yeni mama kullanılabilir.

Mama içesinie mevsimine göre sebze yada meyve kullanabilir.Eklemek isterseniz toz vitaminler,probiyotıkler,barsak duzenleyıcılerıde eklenelerek verilebilir.

9. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    teşekkürler

Sayfayı Paylaş