Karadeniz Pet

Denendi Oldu!

Mehmet YALÇINKAYA

Paylaşımcı Üye
Yaklaşık 4-5 ay önce bu forumdan birisi böyle bir konu açmıştı söylediğine göre telefonuna yavru muhabbet kuşu sesi yüklemiş bunu çift kuşlarına dinletmiş daha önce yuvalığa ilgisi olmayan dişi yuvalığa ilgi duymuş.Bende bunu denemek istedim yavru muhabbet kuşu sesi dinlettim kuşlarıma çok geçmeden yumurta aldım(3 adet yumurtladı ama maalesef fos çıktı ilk defa yumurtlamıştı)o zamanlar nijer de veriyordum acaba nijerden dolayımı diye düşündüm nijeri kestim uzun bi süre de sesi dinletmedim çiftleşme ya da yumurtlama olmadı daha sonra(2 hafta önce) yeniden sesi dinletmeye başladım ve sonuç geçen hafta dişi yine yumurtladı..Dinlettiğim sesden dolayı olduğunu düşünüyorum..denemenizi tavsiye ediyorum..

Dinlettiğim sesler..Bunları mp3 e çevirip telefona atıp dinlettim..şu anda tam inceleme şansım yok o yüzden video şeklinde atıyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=2jobvLuOkhw

http://www.izlesene.com/video/kusun-yumurtadan-cikis-ani/2941241

Son düzenleme:
dinlettiğin yavru sesi yuvalıkta olan yavruların seslerinden mi?

yavru alamayanlara denettirmek lazım

Yaklaşık 4-5 ay önce bu forumdan birisi böyle bir konu açmıştı söylediğine göre telefonuna yavru muhabbet kuşu sesi yüklemiş bunu çift kuşlarına dinletmiş daha önce yuvalığa ilgisi olmayan dişi yuvalığa ilgi duymuş.Bende bunu denemek istedim yavru muhabbet kuşu sesi dinlettim kuşlarıma çok geçmeden yumurta aldım(3 adet yumurtladı ama maalesef fos çıktı ilk defa yumurtlamıştı)o zamanlar nijer de veriyordum acaba nijerden dolayımı diye düşündüm nijeri kestim uzun bi süre de sesi dinletmedim çiftleşme ya da yumurtlama olmadı daha sonra(2 hafta önce) yeniden sesi dinletmeye başladım ve sonuç geçen hafta dişi yine yumurtladı..Dinlettiğim sesden dolayı olduğunu düşünüyorum..denemenizi tavsiye ediyorum..

kaç gez dinletiyorsun bende denemek isterim.

kuş sesleri konusunu ben açmıştım ama kuş sesi derken çiftleşme sesi dinleriyordum yumurtalarin bos olmasi kuş sesinden değil eşlerin tam anlamıyla ciftlesememesi yada erkek kusun da bir sorun olmasından kaynaklaniyor kuşlara mama ve diazm vermeni öneririm dol verimini arttırıyor

kaç gez dinletiyorsun bende denemek isterim.

Belli bi süresi yok...ama tabii ki kuşların sakin olduğu bir zamanda dinletiyordum.yuvalığın üstüne koyuyordum.günde 1 kez dinletiyordum işte 5-10 dakikalığına fılan..

kuş sesleri konusunu ben açmıştım ama kuş sesi derken çiftleşme sesi dinleriyordum yumurtalarin bos olmasi kuş sesinden değil eşlerin tam anlamıyla ciftlesememesi yada erkek kusun da bir sorun olmasından kaynaklaniyor kuşlara mama ve diazm vermeni öneririm dol verimini arttırıyor

evet o zaman pek iyi bakamadım ama şimdi daha iyi imkanlarla besleniyorlar

Son düzenleme:
eğer kuşlar gündüz evde tek ise karışık kuş sesleri dinletin evde birileri var ise 1 saat ara ile 10-15 dk da farkli çiftleşme sesleri dinletin

ben evde pc yi ayarlıyordum ve öyle dinletiyordum gerçekten ise yarıyor herkese de tafsiye ederim

eğer kuşlar gündüz evde tek ise karışık kuş sesleri dinletin evde birileri var ise 1 saat ara ile 10-15 dk da farkli çiftleşme sesleri dinletin

ben evde pc yi ayarlıyordum ve öyle dinletiyordum gerçekten ise yarıyor herkese de tafsiye ederim

işallah yarar dostum şimdi açtim birtane çifleşme sesi ötüşmeye başladi erkek daha cok ötüyor.

benimkiler cıt çıkarmadan dinlediler ikinci kere dinlettiğimde umurlarında bile olmadı yem yediler :D anormaller evet

Dinlettiğiniz sestenmi oldu yoksa zamanları gelmişti ondanmı, zamanı gelmeyen kuşa ne yapsanız olmaz.
Benimkiler sesi bırakın sağında solunda canlı canlı seyrediyorlar diğer çiftlerin çiftleştiğini, yuvaların içinde ciyak ciyak bağırıyor yavrular. Zamanı gelmeyince olmuyor.

Ben de şunu farkettim dişim kızışmaya başlamıştı ben de sağlığı îçin sık sık marul veriyordum. Dün marulun çok alındığında cinsel isteği azalttığını bi yerde okudum ve gerçekten de verdiğim zaman kızışması yavaşlıyor

Full hd sesi sonuna ver ful screen :) Ben bir hafta dinletmisdim 1 bck senedir yavru alamadim olesine acmisdim 1.ci ymurtalarinda acemilkden kirdilar 2 cide 2 yavru var :)

Denemek lazim aslinda ;-) aksam eve gidince bi ciftime dinleteyim :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri