Karadeniz Pet

Devamlı tüy yolma sorunu

Mgkhnyavas

Meraklı Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Bir çift muhabbet kuşum var dişi olan arkadaşımız kendini devamlı didikliyor ve tüylerini yoluyor. Kısa süre öncede 2 adet 10-15 günlük civarı yavrularının tüylerini yolarak öldürdü. Bit pire vs birşeye rastlamadım. Farklı bir forumda Bilgi Sahibi bir abimiz
Lizin ve metiyonin isimli aminoasit eksikliğinden kaynaklı oluyor. İçinde bu maddeler olan Multivitamin+aminoasit takviyesini 10 gün kadar uygulayın.
Önerisinde bulundu. Şimdi sıkıntı şu şekilde İstanbul Beylikdüzü tarafındayım. Birkaç defa veterinere işim düştü size şöyle özetleyeyim 2 cc bildiğimiz en küçük enjektör olan Baytril adlı ilaç İçin 30 tl gibi bir fiyat ödemek zorunda kaldım. Halbuki ilacın flakonu 20-30 tl civarı. Tamamen para kazanmaya ve kazıklamaya çalışan herhangi bir şekilde bir hayvanı düşünen yardımcı olmaya çalışan bir vet.hekim kitlesi yok maalesef. Araştırdım bu içerikli ilaçlar 100tl+ lt heabı ile internet üzerinde. Fakat 1 çift kuş var kümesim olsa veya birden fazla takımım olsa amenna. Herneyse yardımcı olmanızı istediğim konu bu çevrede bildiğiniz bir veteriner ilaç TEM’in edebileceğim üretici birisi var mıdır veya başka nasıl çözebiliriz?
Biraz uzun oldu ama yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• B6077A3F-BF78-419D-B1E6-BEEBC862233C.jpeg
    B6077A3F-BF78-419D-B1E6-BEEBC862233C.jpeg
    378.4 KB · Görüntüleme: 58
  • 86F2C61F-25BB-46C7-8FD0-B5160CA84BCA.jpeg
    86F2C61F-25BB-46C7-8FD0-B5160CA84BCA.jpeg
    928.2 KB · Görüntüleme: 63
  • 67F1409A-ED03-4EBD-B2A1-68B6864C92A1.jpeg
    67F1409A-ED03-4EBD-B2A1-68B6864C92A1.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 51
Selam başkan, çoğu veteriner kuştan anlamaz, kuş strese girmiş olabilir. Vitamin ve yumurta takviyesi yap, veterinere hiç anlamadığı halde para kaptırma.

Vitamini yumurta mamasını probiotiğini devamlı vermekteyim. Lakin sürekli yoluyor son çare bu şekilde Bi çözüm aramaktayız

Valla helal olsun koca forumda yardımcı olacak bir Allah’ın kulu çıkmadı

Öncelikle herkese iyi forumlar.
Bir çift muhabbet kuşum var dişi olan arkadaşımız kendini devamlı didikliyor ve tüylerini yoluyor. Kısa süre öncede 2 adet 10-15 günlük civarı yavrularının tüylerini yolarak öldürdü. Bit pire vs birşeye rastlamadım. Farklı bir forumda Bilgi Sahibi bir abimiz
Lizin ve metiyonin isimli aminoasit eksikliğinden kaynaklı oluyor. İçinde bu maddeler olan Multivitamin+aminoasit takviyesini 10 gün kadar uygulayın.
Önerisinde bulundu. Şimdi sıkıntı şu şekilde İstanbul Beylikdüzü tarafındayım. Birkaç defa veterinere işim düştü size şöyle özetleyeyim 2 cc bildiğimiz en küçük enjektör olan Baytril adlı ilaç İçin 30 tl gibi bir fiyat ödemek zorunda kaldım. Halbuki ilacın flakonu 20-30 tl civarı. Tamamen para kazanmaya ve kazıklamaya çalışan herhangi bir şekilde bir hayvanı düşünen yardımcı olmaya çalışan bir vet.hekim kitlesi yok maalesef. Araştırdım bu içerikli ilaçlar 100tl+ lt heabı ile internet üzerinde. Fakat 1 çift kuş var kümesim olsa veya birden fazla takımım olsa amenna. Herneyse yardımcı olmanızı istediğim konu bu çevrede bildiğiniz bir veteriner ilaç TEM’in edebileceğim üretici birisi var mıdır veya başka nasıl çözebiliriz?
Biraz uzun oldu ama yardımlarınızı bekliyorum.
Eczanede bulunur mu? Tahmine dayalı bir yorum yapabiliyorum.

Ben de aynı durumdan muzdaripim ve benimki de dişi :(

İnternet üzerinden veteriner ürünleri satan ecza depolarında bulunaniliyormuş, araştırdım.

Ben ulaşamadım ulaşamadığım içinde çıkar yol arıyorum. Yalnız o bahsi geçen ilaçlar yüksek maliyette

Lizin , metionin ve diğer amino asitleri içeren vitaminler. Probiyotik de stresi varsa alır ve sindirim sistemi için faydaları olur.

Son düzenleme:
Ne kadar süre kullanmamız gerekli bu ürünleri ne sıklıkla

Forumda probiyotik yazıp aratın bir sürü paylaşımım var probiyotikle ilgili.

Geri