Karadeniz Pet

Devamlı yavru kaybım var lütfen yardım.

Bence verdiginiz yemden kaynakli olabilir eger yavrulariniz 1 haftalik ken oluyorsa yemi degistirin birde ole sansinizi deneyin

Vallahi Gürkan bey yem olarak petshop dükkanlarında satılan hazır karışık yemlerden alıp onu elek yardımı ile tozunu eleyerek temiz bir şekilde veriyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Hehangi bir yalıtım yok hatta dış cephesi bile yok binanın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 04:16 -->-> Daha önceki mesaj 04:16 --

Yuvalığın içine talaş kullanıyorum

Peki kuşlarınızın bulunduğu ortam kaç m2 ve içeride kaç kuş bulunuyor?Belkide kendi ısılarını sağlıyor olabilirler.Birde bazı değerli dostlar yem karışımı ile ilgili problem olabilir demişler.Yem olarak ne kullanıyorsunuz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:14 --

yuvalığın içine ne koyuyorsunuz?

Hamster talaşı koyuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

arkadaşlar yarusu yumurtası olan anne belli birsüre 12 dereceyuvada dayanırenerjisini ısıtmaya verireberjisitükenince yuvayı terk eder 2gün öncede ben imkümesin ısı 10 veya12 derecedeydi sorunolmazdedim önlem anmadımtüm yuvadaki kuşlarım yuvayı terk etti anında müdahale edip ısıyı 20 dereceye yükselince anneler yuvaya girdiler yani1saat geçkalsaydımısı konusundatüm yavruları kaybedebilirdim yavrusu veya kuluçkası olmayan kuşlar dayana bilir ama yavrulu olanlar dayanamz 12dereceye

Bende öyle düşünerek 20 derecede sabitledim ısıyı Nevzat bey.Dur bakalım yeni yavrı çıktı bu eylemimden sonra.Son durumu buraya yazarım yine.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:17 -->-> Daha önceki mesaj 14:16 --

ölen yavrularınızdan bırının fotografını paylasırsanız yardımcı olmaya çalısırım..

Yavrular ölmeden önce zayıflıyormu ?

ölmeye yakın morarıyormu ?

Fevzi bey son söylediğiniz gibi oluyor.Yani yavruların kimi kursakları dolu kimi ise boş bir şekilde hafif morarma ile ölüyorlar.Bu yüzden sindirim sistemi sıkıntısı olarak düşündüm.Ve bu durumu ise soğuk algınlığına bağladım.Ne dersiniz bu duruma ?

Ölen yavrular dan birini otopsiye götür kesin sonucu alırsın ziraat odası ücretsiz otopsi yapıyor bende 70 takım kuş var bi ara yavru aldık sonra 15 gün olunca yavrular ölüyordu otopsi sonucu sarı kese diye bi hastalık olduğunu öğrendik bütün Yuvaları cikardik ilaç tedavisi uyguladık şimdi daha iyi kuşlar öyle rastgele ilaç vs uygulamak doğru deil nasıl insan hasta olunca bi test felan yapıyorsak bunlarda hassas hayvanlar gerekeni yapmak lazım bariz bilinen hastalıklar için bilinen tedavileri uygulayınız ama sürekli ölüm oluyorsa otopsi şart iyi günler ...

Vallahi Gürkan bey yem olarak petshop dükkanlarında satılan hazır karışık yemlerden alıp onu elek yardımı ile tozunu eleyerek temiz bir şekilde veriyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:14 -->-> Daha önceki mesaj 14:13 --

Peki kuşlarınızın bulunduğu ortam kaç m2 ve içeride kaç kuş bulunuyor?Belkide kendi ısılarını sağlıyor olabilirler.Birde bazı değerli dostlar yem karışımı ile ilgili problem olabilir demişler.Yem olarak ne kullanıyorsunuz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:14 --

Hamster talaşı koyuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

Bende öyle düşünerek 20 derecede sabitledim ısıyı Nevzat bey.Dur bakalım yeni yavrı çıktı bu eylemimden sonra.Son durumu buraya yazarım yine.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:17 -->-> Daha önceki mesaj 14:16 --

Fevzi bey son söylediğiniz gibi oluyor.Yani yavruların kimi kursakları dolu kimi ise boş bir şekilde hafif morarma ile ölüyorlar.Bu yüzden sindirim sistemi sıkıntısı olarak düşündüm.Ve bu durumu ise soğuk algınlığına bağladım.Ne dersiniz bu duruma ?
Tam emin olmamakla beraber kursak mantarı veya adenovirüs şüphesi var kuslarınızda ölü yavruyu gorsem daha kesın konusabılırdık.

arkadaşlar ısınındüşük olması kuş kaybı demektir özelliklede yumurlamabaşlayan kuşunuz10 veya12 derecede yumurtlamakta zorlanacaktır hatta soğuktan dolayı yumurta sıkışması olacaktır onun için 18 veya 20 dereceninaltına ısıyı düşürmeyin

Yem olarak vivid kullanıyorum yer olarakta büyük bir salon

çoküzücü olsa gerek..inşallah sağlıklı bol bol yavrular alırsınız..

Benim aklıma öncelikle parazit geliyor, ikinci olarakda aydınlatma olarak bir şey kullanıyor musunuz?

Benim aklıma öncelikle parazit geliyor, ikinci olarakda aydınlatma olarak bir şey kullanıyor musunuz?

Aydınlatma olarak sadece lamba başka bir araç yok.Parazit olsa bütün yavrularımda olur diye düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:54 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

Tam emin olmamakla beraber kursak mantarı veya adenovirüs şüphesi var kuslarınızda ölü yavruyu gorsem daha kesın konusabılırdık.

Aslında youtube'e yüklemiş olduğum bir video var bu konu ile ilgili özelden göndereyim müsade ederseniz_?

yutube video linkini buradan paylaşırsanız dahafazla yardımcı olunabilir, birde mama vermiyorsunuz anladıgım kadarı ile,üretim yapıp vermeyen yoktur veriniz.

Aydınlatma olarak sadece lamba başka bir araç yok.Parazit olsa bütün yavrularımda olur diye düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:54 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

Aslında youtube'e yüklemiş olduğum bir video var bu konu ile ilgili özelden göndereyim müsade ederseniz_?

tabıkı yollayın bakalım

Ağa gorduyum kadarıyla kursagi bomboş hayvanın ilk ölenden bahsediyorsun anne bir süre bakıp sonra bakmiyor mu acaba

Büyük ihtimalle salmonella olabilir
Kardeşim birde şöyle yap istersen ben de bu konuda çok sorun yasadim follugunu büyük folluk al yandan girişli olanlardan alman modeli plastik yuvalikli olsun daha sonra da folluk temizliğini 4 günde bir yapmalisin ve talasini değiştir kesinlikle 4 günde bir birde vitamin takviyesi yap tas gibi olurlar inşallah ben bunları yaptı. Duzeldi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:15 -->-> Daha önceki mesaj 19:13 --

Birde sırf bu konu için veterinere gittim bana bytril verdi bagisikligi güçlendirmek için 7 yumurtanın 7 si de dolu sadece son yavruyu kurtarabildim söylediklerini uygularsan sorun kökten çözülür kardeşim insaalah

Geri