Karadeniz Pet

Di-a-zyme 256 nasıl kullanılır ?

hatice1

Paylaşımcı Üye
IMG_20180223_121549.jpg
sipariş vermiştim bugün geldi. Şimdi nasıl kullanırım bunu 5 gün ust uste mi vermem gerekiyor. Doz aşımı var mı ?

ben çeyrek suluga mercimek tanesi kadar veriyorum

Haftada birkaç gün yaptığın mamaya eklersin. Birkaç kuş varsa çay kaşının çeyreği yeterli gelecektir.
Suyuna karıştıranlar da var..
Mamaya koysam heba olur çünkü sadece havuclarini seciyolar 1 çift kuşum var. Suyuna karistirsam kaç gün verip ara vermem gerekir

Mamaya koysam heba olur çünkü sadece havuclarini seciyolar 1 çift kuşum var. Suyuna karistirsam kaç gün verip ara vermem gerekir
Haftada 1-3 gün yeterlidir.
Mamanın sadece havuçlarını yiyorlarsa havucu daha ince rendeleyip miktarını düşürün.

Ekli dosyayı görüntüle 20631 sipariş vermiştim bugün geldi. Şimdi nasıl kullanırım bunu 5 gün ust uste mi vermem gerekiyor. Doz aşımı var mı ?
Ben de toplamda 25 kuş var 10 olgun 4 yem kıran yavru 1 de annemin kuşu bunun için 1 tatlı kaşığı diaeyzm 256 koyuyorum 150 grm kuru kapalı hazır mama nin içine 150 gr havuç rendesi 100 gr kırmızı pancar ve kafes başı 35 gr olarak mamaliklara koyuyorum en son üstüne sağlık tohumu ekliyorum o tohumları yerken mamaları da yiyoryorlar zaten sizin koyduğunuz ölçü o mama dan ne kadar yerse o kadar giriyor vücuduna bugün sabah 7 de verdim bu mamayi akşam 6 da topladım Kafesden dinini görende olmuş yarısını yiyen de çeyrek yiyen de ama siz ikisinde de verebilirsiniz probiyotik de doz aşımı olanı sanmıyorum Selçuk hoca öyle demiş ti

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geçmiş olsun , miktar mı fazla geldi acaba
Doz aşımı söz konusu değil çeyrek suluga mercimek tanesi kadar koyuyorum ama yinede anlayamadım sebebini. Erkek tuy dökümünde onda bu etki olsa anlardimda dişi sağlıklı niye böyle oldu muamma :)
Ben bu diazyme 256 kullanırken haftada bir veriyordum. 1-2-3 kez verilebilir. Fazla abartmayın, arka arkaya her gün vermeyin.
Selçuk bey kuş tuydeyse hergun verebilirsin demişti. Bakiyimda dışkı durumuna yarın normal su veririm yada sirkeli.

Bir faydası yok tüy değişimine. Sindirim sistemi düzenleyici ve prebiyotik olarak iş görür.
O zaman pazartesi çarşamba cuma yapiyim günlerini madem tüye etkisi yok. Birde çeyrek suluk az oluyor biraz iciyorlar sonra su çıkmıyor yukarı. Yarım suluga çay kaşığının ucuyla koysam ? Doz aşımı yok deniyor ama yinede sorayim yanlış bisey olmasın.

Bu yarım suluk mesela. çeyrek olduğunda sadece altındaki beyaz kısma doluyor bir iki ictiklerinde sulugun ağzına su gelmiyor aşağıda kaliyor.
15197618509662111343748.jpg

Geri