petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Diazyme 256 Dozaj Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Ceren S. tarafından 6 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Diazyme 256 kullanımı hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla beraber tavsiyeler hep "çay kaşığının ucuyla pirinç tanesi kadar" şeklinde oluyor. Oysa doğru kullanım oranı 1 lt suya 2,5 gr şeklinde belirtilmiş. Bu da demek oluyor ki; 100 cc suya (normal bir suluk 100-110 cc'dir) 0,25 gr yani 250 mg. 250 mg'lık bir tableti ezip toz haline getirdim, neredeyse silme tam bir çay kaşığı ediyor. Yani tedavi sonrası probiyotik olarak Diazyme 256 kullancak arkadaşlar silme bir çay kaşığı Diazyme 256 yı tam bir suluğa ya da yarım çay kaşığı kadarını yarım suluğa kullanmalılar. Zaten probiyotikler vücut dışında hızla ölüyorlar, kuş yeterince faydalanamıyor. Düşük dozaj da gereken etkiyi yaratamayabilir.

2. Halil TURAN

Halil TURAN New Member

Beğenileri:
    0
    verdiğiniz bilgi için teşekkürler

3. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bu ilacı eczanelerden temi,n edebilirmiyiz

4. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Bu bir ilaç değil Veli Bey, probiyotik takviyesi. Kedi ve köpek için de Procolin gibi markalar mevcut, genelde veterinerlerde bulunuyor fakat ben kuş için sağlık ürünlerinin her çeşidini satan bir veteriner görmedim. Genelde ilaçlar oluyor. Diazyme 256 kanatlılar ve çiftlik hayvanları için üretilmiş bir ürün. İnternette satışı var hala fakat biçok petshopta bulmak neredeyse imkansız. Ankara'da dost petshop satıyor. Ben gidip oradan aldım ama sitesinden de alışveriş yapılabiliyor. Güvenilir bir petshop. Ürünü alacaksanız tarihine dikkat etmeyi unutmayın. Hayvalar için üretilmiş olduğundan eczanelerde satılmıyor.

5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    hmm peki o zaman bnde kuşuma ilaç tedavisinden sonra probiyotik vermemi söylemiştiniz bunu bulamazsam yoğurdun suyunu veririm artık

6. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler Ceren hanım

7. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    mamayada katılabiliyor heralde illa suya katmak gerekmez

probiyotikler vücut dışında hızla ölüyorlar demişsiniz bu kutuda toz halinde kutuyuda açıp kapatıyoruz almak için doğal olarak ölüyorsa haybedenmi veriyoruz kuşa orayı anlıyamadım

#7 alse, 7 Ekim 2014
    Son düzenleme: 7 Ekim 2014
  8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar mamaya katılabiliniyor, ölçü olarak kendi ölçümü vereyim. Yaklaşık 25 30 kuş için 2 tatlı kaşıgı. Suya koyulmasını tavsiye etmiyorum. En verimli mamada oluyor, yeme de karıştırılabilinir, iyi forumlar dilerim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    [MENTION=11328]Ceren S.[/MENTION] beğendin ama soruya cevap alamadım :)

10. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Sn Orkun Gören laboratuvarlarda da kuşlar üzerinde ciddi çalışmaları bulunan bir saka ustası. Probiyotik konusunda gereken araştırmayı yapmış ve mamaya kullanımı doğru bulmadığını söylüyor. Su ile verilmesinin hiçbir zararı olmayacağını söyledi fakat mamada vermenin güvenilir olmadığını da özellikle belirtti. Sanırım riskli olduğundan. Belki besin kaynaklarıyla bir aradayken bakteriler kontrolsüz ürüyor olabilir. Suya göre daha çabuk tüketilmesi gerekiyordur belki mamanın, bu nednle de suyu daha güvenilir bulmuş olabilir.

Tozu nemlendirerek ya da ıslatarak kullanılailir hale getiriyoruz fakat 4-5 saat içinde ölüyorlar demek istedim. Ölü bakteri verilmiyor tabii ki, siz ıslatarak aktive ediyorsunuz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:00 -->-> Daha önceki mesaj 01:00 --

Üstte yazıyor, biraz sabır. :)

11. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ama ben yazdığımda daha yazmamıştınız :) neyse bilgi için sağolun birde sizin bir ölçü vardı bir silme çaykaşığı nekadardı unuttum onu:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:04 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

bu konuymuş o yahu pardon başka konu sandım ben uykum gelmiş galiba:D

12. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Siz yazdığınızda yazıyordum önce okudum, beğen'e tıkladım ve yazdım. Sağlık söz konusu olduğu için düşünerek yazıyorum takdir edersiniz ki. Yüz yüze sohbet olsaydı bu kadar es olmazdı ama fazla bekletmedim. Dozaj konunun ilk mesajında yazıyor.

13. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    birde vitaminli suyun içine karıştırsak bişey olurmu acaba ve haftada kaçkere vermek gerekir

#13 alse, 8 Ekim 2014
    Son düzenleme: 8 Ekim 2014
  14. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Eğer antibiyotik,antifungal,antibakteriyel ya da antiprotozoner bir ilaç kullanmadıysanız ve kuşunuzun bağışıklık sisteminde bir sıkıntı yoksa düzenli kullanımla bakteri vermenize gerek yok. Arada bir siz yoğurt yerken didiklerse daha iyi olur ya da suluğuna yoğurt suyunu yarı yarıya sulandırarak vermeniz daha iyi olur. Ama yavrularda bağışıklığı güçlendirmek için ya da hastalıktan çıkan kuşun toparlamasına yardımcı olmak için verilebilir. 2 gün süreyle vermeniz iyi olur. Vitaminle vermeyin, probiyotik dediğimizde bakteri sonuçta. Etkileşimi nasıl olur bilmiyorum ama denemeyin yine de.

15. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    teşekkürler

16. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Rica ederim.

Sayfayı Paylaş