Karadeniz Pet

Dikkat edilmesi gerekenler

Mrvvv

Yeni Üye
41D34530-F036-41B5-BBB0-9AE346078C4A.jpeg
merhaba arkadaşlar
Öncelikle bir maaşallahınızı alırım şükürler olsun anne yavruların hepsini yuvadan attı bu sabah baba dişi yavrunun üstüne çıkıp onu incitti biraz bende tamamen ayırıp başka kafese koydum lakin yem kırmayı bildikleri halde sürekli uyuyorlar veya yemiyorlar su içtiklerini de pek görmedim dışarı çıkarayım dedim yatakta bu şekilde uyuyorlar . Önceden sadece tek yavru yetiştiriyordum şimdi açıkçası nasıl yapacağım beler yapmam gerektiğini bilmiyorum güzel büyümeleri için .
Bana bu konuda yardımcı olup tecrübelerini aktarırsanız çok sevinirim beslenme ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda
Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 22101 merhaba arkadaşlar
Öncelikle bir maaşallahınızı alırım şükürler olsun anne yavruların hepsini yuvadan attı bu sabah baba dişi yavrunun üstüne çıkıp onu incitti biraz bende tamamen ayırıp başka kafese koydum lakin yem kırmayı bildikleri halde sürekli uyuyorlar veya yemiyorlar su içtiklerini de pek görmedim dışarı çıkarayım dedim yatakta bu şekilde uyuyorlar . Önceden sadece tek yavru yetiştiriyordum şimdi açıkçası nasıl yapacağım beler yapmam gerektiğini bilmiyorum güzel büyümeleri için .
Bana bu konuda yardımcı olup tecrübelerini aktarırsanız çok sevinirim beslenme ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda
Teşekkürler
Maşaallah güzel yavrularınız olmuş öncelikle yavrulara dal darı ve aspur alın açık yemlerden ziyade paket yem kullanın multivitamin ve probiyotik almanızı da tavsiye ederim yemlikten yemeye alışamadıkları için alışana kadar küçük kaplara su ve yem koyarak verebilirsiniz günlük taze taze yumurta maması yapmanız yaptığınız yumurta mamasına toz halde kalamar kemiği eklemenizi tavsiye ederim gelişim açısından destekler

Ekli dosyayı görüntüle 22101 merhaba arkadaşlar
Teşekkürler
Yavrular yeme dustukden yuvadan ciktirkdan sonra yavrular yuvadan alinmali çünkü baba tekrar çiftleşmek isteyeceginden yavrulara zarar verir .yavruların beslenemesine gelince ayrı kafeste haftada en az iki kere yumurta havuç cici bebe maması yapmanı ve en az iki kerede nane yesillikl koymani tavsiye ederim birkaç hafta içinde kuşlarda ki canlılığı farkedeceksin.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri