Karadeniz Pet

dikkat!

• Konbuyu başlatan Numan Küçük
  • Başlangıç tarihi
N

Numan Küçük

Guest
Arkadaşlar gecende bi petshopa gittim malumunuz erkek arıyorum. Icerde birisi toptan kus getirmis adama satiyordu. Diyalogu aynen yaziyorum..
A- abi burda 7 cift kus var 3 disi yumurtaları kırıyor 4 cift de is yok. Napiim ben bunları. Kac liradan alirsin.
B- tanesini 6 liradan alirim kardeşim ayırır satarim onları sıkıntı değil.
A- 10 liradan veriyim abi
B- valla kardesim zaten kuşlar bi ise yaramaz en fazla bunu verebilirim isine gelmiyosa sen bilirsin
A- tamam abi al madem
....

Eleman çıktı
ADama sordum abi niye aldın o kuşları sen bes para etmez isinie yaramaz onlar dedim. Ne dese beğenirsiniz zaten atcam kafeslere 20 liradan saticam ben uretmek icin mi aliyom sanki dedi.
Çıktım gittim direk bisey almadan nedir bu arkadaş kimseye guven olmaz valla dikkatli olun. Tanidiginiz petshoplardan ya da ureticilerden alin. Yavru olarak alicaksaniz yorum yapamiycam ona ama bildiginiz yerden almakta fayda var. Isinde dürüst olan petshoplari tenzih ediyorum. Saygilar

Petshoplar bu işi tamamen ticari amaçla yaptıkları için bazı satıcılar sattıkları hayvanların bir canlı olduğunu bile unutuyorlar. Onların tek amacı para kazanmak.

Evet ne insanlar var kuşları değersiz olarak görüyorlar 14 TL'için hak yemeye değermi ? Bazı petshopcularda kuşların ceresini maviye boyuyorlar en iyisi besici ve üreticilerden almak (tabii petshop güvenilir değilse)

İstanbul senaryosu ;
Senaryo 1 : Petshopçu man>emin önü>kuş>geri dönüş yolu>
Senaryo 2 :Vatandaş>petshopçu>20-30 TL>hasta kuş>hazin son.
Zincirleme hep böyle gider.Hata bizim insanımızda var.Yok değil.Üretici veya hobici den almak varken ama hãla gidip ısrarla (tanımadığı)petshop tan kuş alıyorsa açık ve net söylüyorum o insan ömrü hayatında kazıklanmaya mahkum aga.
Neyse müzik ruhun gıdasıdır.
SAIL-AWOLNATION

Son düzenleme:
Bu konuda uyardığın için saol.

en iyisi yavrudan alıp yetiştirmek bazen üreticilere bile güven olmuyor.

tanıdğınız birisi yoksa kuş almak çok riskli sizin kuşunuzu bile hasta edebilir bulaşıcı bişey varsa.

Herkes üreticiden alın, üretici kazansın diyor ama o evcil hayvan dükkanına gelen kuşların çoğunu üretici üretmiyor mu ? Hem üretici kazansın diyorsunuz hem üreticinin ekmeği ile oynuyorsunuz. Bizim bura da çok güvenilir bir evcil hayvan mağazası var. Adam kuşlarını çok olmasada bir kaç tane ürettiği kuş oluyor bazen. Ben ordan aldım ve kuşun önemli bir sağlık problemi yok. Kuş elbette hastalanacak insanlar gibi normal bir şey. İstanbul'da yaşıyormuşsunuz orada bir sürü güvenilir evcil hayvan dükkanları vardır. Ankara da oturanlar varsa kansoy akvaryuma uğrasınlar adam kuşlara iyi bakıyor. Ve lütfen tüm evcil hayvan mağazaları kötü
kuş satmıyor hak ettiği değeri var !

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eren sen öyle diyorsun ama bende diyorum ki üreticinin sağlam verdiği kuş petshopta iyi bakılmadığı ve ilgilenilmedi için hasta oluyor. Petshopçu hiç üretici gibi bakabilirmi kuşlarına ?

Eren sen öyle diyorsun ama bende diyorum ki üreticinin sağlam verdiği kuş petshopta iyi bakılmadığı ve ilgilenilmedi için hasta oluyor. Petshopçu hiç üretici gibi bakabilirmi kuşlarına ?

İyi bakanların hakkı ne olacak lütfen genelleme yapmayalım.

Ekmeği ile oynuyorsunuz.ve lütfen tüm evcil hayvan mağazaları kötü
kuş satmıyor hak ettiği değeri var !

Ayrıca işi tamamen ticarete döken bi petshopçu bence kendi ekmeği ile oynuyodur.Gereksiz polemik çıkartır bu konu.Değerini almak için değer vermek gerek,genelleme yapılmamış zaten kısım olarak ayrılmış.
NOT: Karnen nasıl?

İyi bakanların hakkı ne olacak lütfen genelleme yapmayalım.

İyi bakanlar bir elin parmaklarını geçmez Bunu sende bende bütün forumdakilerde biliyor. Çoğunuğu mal muamelesi yapıyor hayvanlara. Neyse sonuç olarak bilmedğimiz tanımadğımz yerden kuş almıyoruz.

İyi bakanlar bir elin parmaklarını geçmez Bunu sende bende bütün forumdakilerde biliyor. Çoğunuğu mal muamelesi yapıyor hayvanlara. Neyse sonuç olarak bilmedğimiz tanımadğımz yerden kuş almıyoruz.

Haklısınız, benim gittim çoğu evcil hayvan dükkanın da hayvanlar hastalıklı ben bu evcil hayvan dükkanını internette gördüm iyi yorumlar almış gerçekten de öle. Bazılarının derdi sadece para kazanmakta.

Ayrıca işi tamamen ticarete döken bi petshopçu bence kendi ekmeği ile oynuyodur.Gereksiz polemik çıkartır bu konu.Değerini almak için değer vermek gerek,genelleme yapılmamış zaten kısım olarak ayrılmış.
NOT: Karnen nasıl?

Haklısınız :) ama kuş alacağım deyince hemen herkes üreticiden al diyor. Ben buna kızıyorum adam kuşlara iyi bakıyorsa onun günahı ne :D Neyse konuyu uzatmayalım.
Not: Teşekkürü 3 puanla kaçırdım. :D

Aga sıkıntı karnede, yoksa Eren böyle atar yapmazdı.
p4bsg.gif

Geri