Karadeniz Pet

Dilek ve Dua

Mert KOZALI

Paylaşımcı Üye
Merhaba abilerim ve ablalarım yarından sonra SBS sınavı var ve ben giricem inşallah güzel geçer tüm yıl boyunca çalıştım ve sonuna geldim zaten fark ettiysenizde 2-3 gündür forumda pek değildim matematik çözüyordum :) sizin dua ve dileklerinize ihtiyacım var umarım kolay geçer :)

Karedeşim inşallah başarılı olursun hersey gönlünce olsunn....

Teşekkürler Işıl abla inşallah,umarım kazanırım kazanmam gerek :D

Mert başarılar allah zihin açıklığı versin inşallah sınavın istediğin gibi geçer herşey gönlünce olsun çalışan başarır ve kazanır.

Teşekkürler Berrin abla inşallah çok güzel geçecek :)

Ah Berrin abla sınavdan çıkayım birde bakalım o zamana kadar neler olucak biraz strest var :D

Mert kardeşim allah yardımcın olsun,umarım çalışmışsındır ben hiç çalışmadım son 1 hafta halamın yanına gittim (halam nazillede dershanede baş öğretmenlerdendi) onla birlikte sabah 8de kalkıp 8.30da dershaneye gittim dershane kapanırken onunla çıktım.Hergün test çözdüm tv telefon pc sadece günde yarım saat bazen hiç yoktu.Öğretmenler odasında boş gördüğüm her hocaya konu anlattırdım en az günde 3-4 saat hocalarla geçirdim sonraysa hoca yoksa test çözdüm eve geldim 6 da halamla yemeği yedim gece 12ye kadar tekrar test çözdüm.Böyle böyle 1 haftada 2 kitap bitirdim sanırım 2000-3000 soru vardır 10 kadar deneme çözdüm :)
Sbsden bir gün önce box kursuna gittim ter atayım diye,fazla ter atmışım ki hastalandım sinüzit oldum sbs gecesi sabah sınav var gece 4de kalktım zaten uyumuyordum uyuyamıyordum babam serum takalım dedi yok dedim serum şimdi beni kesin uyutur sınavda ayık olamam.Titreye titreye sabah sınava gittim,sınav başladı anonsu geldiğinde ben tuvalette kusuyordum :( Sınava 5 dk geç girdim,her rüzgarda dişlerim zangırdadı baş ağrısı cabası gözetmen kağıdımı alacaktı vermedim ben iyiyim iyiyim ayağına.Normalde almaya yetkisi vardı neyse velhasıl kelam 465-470 civarı puan aldım.Ki BEN 1 haftalık çalışma ve sinüzit olmama rağmen bu puanı aldım,bence çalıştıysan başarırsın en az 480 al ;)

1 yıldır düzenli olarak çalışıyorum Ali abi 38 tane test kitabım var :) biraz paragraf sıkıcı geliyor ama çözmek zorundayım 1 haftada bunları yapmak imkansız gibi birşey abi kendini çok zorlamışsın :) İnşallah bende o puanları alırım ama sbs yine değişti bilyorsun biraz zor almam :/

Heyecan yapmadığın sürece sorun yok, ben gayet rahattım. Birde sınava son bir gün kala tüm konuları tekrar ettim çok işe yarıyor. :D Umarın istediğiniz puanı alırsınız.

Teşekkür ederim öğretmenlerim çok kolay kolay diyor ama işte ne yapayım biraz endişe var :D

Önemli olan 38 kitabın olması değil 38 kitabı yalayıp yutmuş olman önemli.Çözmek için çözme hiçbir soruyu,takıldın mı? Hangi şık? Aç o konuyu baştan oku..Ben öyle öyle 1 haftada 2 kitap bitirdim fazlasıyla yetti eğer hasta olmasaydım matematikten 3 soru kaçırmayacaktım 480 civarı alabilecektim :)
Merak etme düzenli çalışan herşeyi yapar,hem şöyle düşün sınav zor oldu diyelim bir tek sana mı zor? Biliyorsunki gireceğin okul senin puanına değil sıralamana bakar :)
Bir tavsiye: Soruları heyecana kapılmadan çöz,takıldığın soru numarasını o sayfanın köşesine yaz diğer soruya geç sonra kitapçıyı eline alıp sayfaları hızlı hızlı çevir köşeye yazdıklarına bak onları çöz.Böylece bu soru nerdeydi ya diye aramazsın :) Her çözdüğün sorudan sonra optiğe işaretle asla sona bırakma zaman herzaman yeter.Lise 1i gördükten sonra bunlar sana çok kolay gelecek :D
İkinci tavsiye son 1 hafta sınava çalışılmaz tatil yapılır diyen psikologlara filan inanma sınav sabahı bile okuyacağın konuyu oku öyle git.Asla o konu hakkında bilgin olmadığı konu bırakma oku ve öyle git :)

Ali abi evet 1 tanesi dışında hepsi bitti şimdi onu yapıyorum işte bugün bitirmem gerek yarın defterlerime bakıcam haklısın herkese zor olacak zor olursa :) teşekkürler Ali abi