petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dinlendirme süresi hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ılhan gürol tarafından 19 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    üreticiden aldığım çiftim 2 veya 3 kere yavru büyütmüş ben aldığımda yumurtaları vardı uğraştım ama 4 yavru çıkmasına rağmen büyütmedi 2 si çok ufakken öldü sonnuncu 20 günlükken beslemedği için öldü öbürleri öldüğünde kursakları tam olmasada doluydu sonuncu benim hatam sanıyorum yuvalıkla beraber alıp kendikafesime takmıştım talaş koydum son yavru kaldığında elledim mecburen ve sonra beslemedi rahatsız etmemek için bakmıyordum sonuçta açlıktan öldü dinlensinler diye ayırdm tam 8 gün oldu ne zaman birleştirmem lazım dahada merak ettiğim çok ürkek kuşlar beni görünce hemen yuvalığa giriyorlar acaba yine yumurtlarsa aynı sorunla karşılaşırmıyım yani yavrulara bakarmı bu sefer.

2. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    20 günü geçsin üstadım, bakarlar diye tahmin ediyorum. belli olmuyor ama bir kuluçkada 6 yavru büyüten çiftin diğerinde hepsini öldürdü bakmadı. birazda ortama bağlı sanırım. korkmaları normal üretim hanede fazla insan görmüyorlar.

#2 AliismailERTAŞ, 19 Mart 2016
    Son düzenleme: 19 Mart 2016
  3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    dinlendirmede kuşlar birbirini görmelimi görmemelimi kafesleri üstüste koydum çok mansun kaldılar birbirlerini aynı zamanda dişi diğer çiftleride görse sorun olurmu

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Gormesinler diğerlerini görsün sıkıntı yok inşallah bu sefer olur 20 gün kadar ayırın ve bu arada mama verin

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Üst üste durmalarında problem yok. İyi beslensinler, tekrar birleştirirken semirmiş olsunlar. :)

Sayfayı Paylaş