Karadeniz Pet

dinlendirme süresi hakkında

ılhan gürol

Meraklı Üye
üreticiden aldığım çiftim 2 veya 3 kere yavru büyütmüş ben aldığımda yumurtaları vardı uğraştım ama 4 yavru çıkmasına rağmen büyütmedi 2 si çok ufakken öldü sonnuncu 20 günlükken beslemedği için öldü öbürleri öldüğünde kursakları tam olmasada doluydu sonuncu benim hatam sanıyorum yuvalıkla beraber alıp kendikafesime takmıştım talaş koydum son yavru kaldığında elledim mecburen ve sonra beslemedi rahatsız etmemek için bakmıyordum sonuçta açlıktan öldü dinlensinler diye ayırdm tam 8 gün oldu ne zaman birleştirmem lazım dahada merak ettiğim çok ürkek kuşlar beni görünce hemen yuvalığa giriyorlar acaba yine yumurtlarsa aynı sorunla karşılaşırmıyım yani yavrulara bakarmı bu sefer.

20 günü geçsin üstadım, bakarlar diye tahmin ediyorum. belli olmuyor ama bir kuluçkada 6 yavru büyüten çiftin diğerinde hepsini öldürdü bakmadı. birazda ortama bağlı sanırım. korkmaları normal üretim hanede fazla insan görmüyorlar.

Son düzenleme:
dinlendirmede kuşlar birbirini görmelimi görmemelimi kafesleri üstüste koydum çok mansun kaldılar birbirlerini aynı zamanda dişi diğer çiftleride görse sorun olurmu

Gormesinler diğerlerini görsün sıkıntı yok inşallah bu sefer olur 20 gün kadar ayırın ve bu arada mama verin

Geri