Karadeniz Pet

Disarda es gibiler kafeste kur yapmiyorlar.

Fıstık ile limon

Yeni Üye
Kuşlarım kafesteyken yanyana gelmezler erkek kendi kendine kur yapar. Arada birbirlerine vururken görüyorum ama ciddi kavga degil. Ama kafesdn disari cikarinca ikiside yan yana geliyor erkek kus disarda oyle kur yapiyor ki ciftlescekler saniyorum oda 1 dk suruyorsonra kafese giriyorlar. 3-4 gündür deniyorum disardeyken birbirlerine kur yapiyorlar icerdeyken erkek kafes tellerine kur yapiyor.
Erkek jumbo disi ingiliz kirigi gibi.

Kuşlar ne zamandır beraberler. Eğer kısa bir zamandır beraber iseler kafesten bir müddet çıkarmadan gözlemleyin. Bu şekilde eş olup verim almak daha kolay olur bence.

Kuşlar ne zamandır beraberler. Eğer kısa bir zamandır beraber iseler kafesten bir müddet çıkarmadan gözlemleyin. Bu şekilde eş olup verim almak daha kolay olur bence.

2 veya 3 haftadır yanyanalar gözlemliyorum icerde erkek cok hareket filan edince vuruyor disi kusum cok agresif ele aliskin oldugu icin insanlardan da korkmuyor yani cok baskıcı kuş bundan öncede eş aldım erkegi zorla folluğa sıkıştırıp kaşıyordu 6 ay boyunca baktım eş olmayınca degistim. 2 kuşumda kizgin ama dişi baskın olduğu için kafeste onxan mi disarda kur yapiyor bixe disi kusum icerde vurur ama disarda yem vermeye calisiyor disarda vurdugunu hic gormedim.

Zarar verici kavga etmiyorlarsa kafesten çıkarmadan bir süre beraber dursunlar. Bu şekilde gözlemleyip duruma göre hareket edebilirsiniz.

Geri