petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Disarda es gibiler kafeste kur yapmiyorlar.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fıstık ile limon tarafından 26 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0
    Kuşlarım kafesteyken yanyana gelmezler erkek kendi kendine kur yapar. Arada birbirlerine vururken görüyorum ama ciddi kavga degil. Ama kafesdn disari cikarinca ikiside yan yana geliyor erkek kus disarda oyle kur yapiyor ki ciftlescekler saniyorum oda 1 dk suruyorsonra kafese giriyorlar. 3-4 gündür deniyorum disardeyken birbirlerine kur yapiyorlar icerdeyken erkek kafes tellerine kur yapiyor.
    Erkek jumbo disi ingiliz kirigi gibi.

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Kuşlar ne zamandır beraberler. Eğer kısa bir zamandır beraber iseler kafesten bir müddet çıkarmadan gözlemleyin. Bu şekilde eş olup verim almak daha kolay olur bence.

3. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0
    2 veya 3 haftadır yanyanalar gözlemliyorum icerde erkek cok hareket filan edince vuruyor disi kusum cok agresif ele aliskin oldugu icin insanlardan da korkmuyor yani cok baskıcı kuş bundan öncede eş aldım erkegi zorla folluğa sıkıştırıp kaşıyordu 6 ay boyunca baktım eş olmayınca degistim. 2 kuşumda kizgin ama dişi baskın olduğu için kafeste onxan mi disarda kur yapiyor bixe disi kusum icerde vurur ama disarda yem vermeye calisiyor disarda vurdugunu hic gormedim.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Zarar verici kavga etmiyorlarsa kafesten çıkarmadan bir süre beraber dursunlar. Bu şekilde gözlemleyip duruma göre hareket edebilirsiniz.

5. Fıstık ile limon

Beğenileri:
    0
    Yok kavga bile denmez erkek ani hareket yapinca 1 kere vuruyor öyle 1 dk boyunca filan kavga yok

Sayfayı Paylaş