Karadeniz Pet

Disarda ucmak

ByUgur

Meraklı Üye
Arkadaslar kusumu dun kafesini actim disari cikmasi icin oncelikle kafes acildiginda bi afalladi kapisinda geldi kafes uzerinde gezindi falan sonra benim telefonum caldi bende ayaga kaltim kapadim telefonu yerime oturur oturmaz birden ucmaya basladi salonda 5-6 tur atti sonra perdeye kondu ben yanina yaklastim sonra 1 tur daha atti ve elimin ustune kondu arkadaslar kusum 2 aylik 1 aydir bende elime hic gelmezdi yakalayamam sandim ama elime konmasi benim okadar mutlu ettiki disari salmamin nedeni ise kafeste yemleri yere bosaltma gibi isirma gibi hircinliklari vardi.Gunde 1-2 kere disari salmam hem onun hem bana alismasi icin iyi olurmu :)

Ve burdan 1 aydir sende olupda eline gelmeyen kusu aldigin yere geriver diyen arkadasim seni usta sanmistim :)

Sal tabi ama sürekli peşinde ol sana alisinca ya dek sonra nereye ucurursan Uçur belki eline konacak yer oolmadığı için ve yoruldum içinse gelmiş olabilir

Arkadasim ben bu forumda cok arastirdim disi kusumun 5ay boyunca alistiramadim burdaki cogu kisi artik yetiskin olmus disi kusu alistiramazsin dediler simdi omzumdan basimdan inmiyor sen kimseyi dinleme ilgiyi sevgiyi esirgemeyince elbet alisiyorlar :)

O zmn bence kuş nasıl egitilir videoları var parmağa alistirmadan başla zaman la çok vakit gecirdikce alisacaktir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:07 -->-> Daha önceki mesaj 09:05 --

Arkadasim ben bu forumda cok arastirdim disi kusumun 5ay boyunca alistiramadim burdaki cogu kisi artik yetiskin olmus disi kusu alistiramazsin dediler simdi omzumdan basimdan inmiyor sen kimseyi dinleme ilgiyi sevgiyi esirgemeyince elbet alisiyorlar :)

Bu forumdaki yetkili kişiler hhiç bir zaman öyle demez sen ne kadar vakit gecirrsen o kadar alisir sadece büyümüş kuşun alismasi yavru ya göre zordur

"Kusunuz dişi ve yetişkin olmuş artık tam anlamıyla eğitimi zor gibi" tam kurulan cumle bu sekildeydi burda herkes birbirine yardimci olmaya calisiyo ben o anlamda bisey demiyorum ama aldigim yorumlarin geneli bu sekildeydi cevabiniz icin tesekkurler

"Kusunuz dişi ve yetişkin olmuş artık tam anlamıyla eğitimi zor gibi" tam kurulan cumle bu sekildeydi burda herkes birbirine yardimci olmaya calisiyo ben o anlamda bisey demiyorum ama aldigim yorumlarin geneli bu sekildeydi cevabiniz icin tesekkurler

Evt disilerin egitimi zordur demek ki çok ilgilenmissiniz maşallah :)

Bence herkes kendi deneyimlerini aktarmaya çalışıyor forumda. Bu da herkesin yaptığı veya dediği kesin doğrudur demek değildir. Her kuşun aynı yönteme verdiği tepki farklı olabiliyor. Konuşturduğum 2 kuşum vardı birine 2-3 ay yoğun ilgi göstererek konuşturdum,diğerine ise hemen hemen hiç ilgi göstermediğim halde onu severken söylediğim sözleri söylemeye başladı. Bunun gibi genel kanı yaşı büyük kuşların eğitimi zordur demek yanlış bir yargı değil ama sizin ilginiz veya kuşunuzun algısı bunu değişmez kılmaz.

Geri