Karadeniz Pet

Dışarıda bulduğum Kuşum

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Merhaba dışarıda muhabbet kuşu buldum çok fazla vahşi ele de alışkın değil yavru daha her elime aldığımda ısırıyor amma çok fena arkadaşımın elini kanattı hatta ele alışması için neler yapmalıyım elime bazen geliyor 2 ayağı elimin üstünde ama ısırıyor :D

Birde ırkını ve yaşını söyleyebilir misiniz?

PEp0JO.jpg

78Yq3N.jpg

Son düzenleme:
Kus disi oldugu icin hircin olur biraz bence kus 6 aylik civari alismaz artik

Benim 1 yaşındaki çek kuşum ile eş tutular dun kafesler ayrıydı yan yana koydum eş tutular :D
birde bu kusun ırkı ney yerli dedi birileride.

Benim 1 yaşındaki çek kuşum ile eş tutular dun kafesler ayrıydı yan yana koydum eş tutular :D
birde bu kusun ırkı ney yerli dedi birileride.

Yerli, zayıf kalmış biraz darı verin nijer ile karışık kilo alsın toparlasın suyuna vitamin koyun, mama yapın kendine gelsin hayvan.

Yeni gelen kusu hemen kendi kuşunuzla birleştirmeniz yanlış olmuş.. bu kusun hasta olup olmadıgını bilmiyorsunuz.. kusunuz 1 hafta sonra ölse, üzüleceksiniz sonra.. Bir süre karantina da tutup, gıda takviyesi yapmanız ve bu sürede kusu gözlemlemeniz daha yararınıza olur.

kuş geleli 3 gün oldu az önce fark ettim ayrı kafeslerde bit var gibime geldi şimdi banyo yaptım kurudu bit geçer mi banyo yaptırınca yoksa illa sprey mi alim

Son düzenleme:
banyo ile geçmez, sprey ilaclama yapmanız gerekiyor.. hem kusu hem kafesi.. kafesi kaynar su ile yıkarsanız daha etkili olur.