Karadeniz Pet

Dışarıdan gelen dişi muhabbet

Cicikuş37

Yeni Üye
Arkadaşkar ben kendi erkek kuşumu balkona koydum ve bir baktım bir dişi muhabbet lafesin üstüne konmuş ama durumu hiç iyi değil bir bakarmısınız ne gibi sorunları var

Ekli dosyalar

• 20180429_174737.jpg
    20180429_174737.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 89
  • 20180429_174757.jpg
    20180429_174757.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 78
  • 20180429_174800.jpg
    20180429_174800.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 78
  • 20180429_174833.jpg
    20180429_174833.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 67
Daha yavru gibi gagasında yamukluk var mı?

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşunuzla aynı kafese koymayın, hastalık geçebilir.

Kardeşim kuşta mantar var aynı kafese koyma diğer kuşa da bulaşacak mantar tedavisine başlandı cere ve cere çevresi için troysd mantar kremi al ve sür 1 hafta sabah akşam diğer kuşun da sadece ayak ve gagasına vazelin sür önlem amaçlı. Her iki kuşa da merhem/vazelin sürerken tüylerine gelmemesine dikkat et

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fotoğraf net değil ama mantardan ziyade "scaly face mites" gibi gördüm. Türkçesini bilmiyorum çok sıkıntılı bir rahatsızlık. İnternetten bakarak mantar mı scaly face mites mi karar verin.

Bolca vazelin sürün. Mantar da olsa mite de olsa çözer. Günde iki kez sürün. Ayrıca oksijenli su alıp her uygulama öncesi kulak çöpü yardımıyla temizleyin.

Vazelinin mantığı patojeni boğmasıdır. Siz oksijenli su ve kulak çöpü ile durularsınız.

Son düzenleme:
Arkadaşkar ben kendi erkek kuşumu balkona koydum ve bir baktım bir dişi muhabbet lafesin üstüne konmuş ama durumu hiç iyi değil bir bakarmısınız ne gibi sorunları var
Dışardan gelmiş sonuçta hasta olabilir senin kusunada hastalık bulaştırabilir.benim tavsiyem bir süre ayrı kafeslerde kalmaları.bu süre zarfı içinde o kısa mama takviyesi yapıp yemine suyuna dikkat ettikten sonra tekrar bir araya koyarsın.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuşun kafesini ayırın kuşun kafesine sirkeli sulu bir tas koyun içinede marul yaprakları atın (su sıcak olsun) en azından üzerinde parazit fln varsa geçer ayaklarına ve gagasına mantar kremini sürüp iyice emdirin (kremi emdirmezseniz kuş yiyecektir sıkıntı yaratmasın sonra) mantar geçene kadar sakına kuşunuza yaklaştırmayın şu plastik tünekleride sürekli söylüyoruz çıkartın ve tahta tünek takın mantar yapar kuşlarda plastik tünek.

Geri