Dişi Cennet Papağanım Kendini Yoluyor ve Hatta Kanatıyor

Konusu 'Cennet Papağanı Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve tolunaykup tarafından 30 Ekim 2018 başlatılmıştır.

1. tolunaykup

tolunaykup Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    Cennet P., Kedi
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Iki aydan beri kuluckaya yatti ama ikisindede yumurtalar bos cikti bu sure icinde papaganimij tuyleri oldukca azaldi. Simdide bacaklarini surekli isirip kanatmaya basladi. Erkek papaganla birlikte yasiyorlar. Onunla gayet mutluydular halada birbirlerine zarar verdiklerini gormedim. Ama disi kusum bir iki haftadir boyle surekli bacaklarini tuylerini yolup kendisine zarar vermeye basladi. Eskisi gibi neseside yerinde degil. yumurtlamasin dinlensin diye kuluckaya yatma kutusunu da kafesten cikarmistik ancak daha da kötü hale geldi son zamanlarda. Veterinerlerin cogunada guvenemiyorum kuslar konusunda .benzer sorunlarla karsilasmis kisiler var mi. Kuslardan gercekten anlayan guvenilir hekime ihtiyacim var bununla ilgili yardima ihtiyacim var. papaginimi surekli bu sekilde gormeye dayanamiyorum. Strese bagli oldugunu dusundugumuz ilk etapta kuscu bize terramycin diye bir krem ve batiodin diye ilac vermisti. Fotograflardaki kirmiziliklarin bir coguda batiodinden kaynakli. Ilaclari surup fotografini cekmistim. Lutfen yardimci olunuz.

Ekli Dosyalar:

2. Msasa

Msasa Aktif Üye

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Keçeden resimdeki gibi bişey yapabilirsiniz boynuna.

Ekli Dosyalar:

3. mutluş

mutluş Profesyonel

Beğenileri:
    50
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Yazık ne sıkıntısı var acaba:(

4. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    1.108
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Strese girmiş sanırım, yazık. Bolca ilgilenin, sevin. Kafese oyuncaklar alın, uçsunlar bolca.

Sayfayı Paylaş