Karadeniz Pet

Dişi çiftleşmesede yumurtlar mı?

Sevgi Usta

Yeni Üye
Hayırlı akşamlar 1 haftada 3 yumurta oldu ilkini erkek yedi sanırım içide doluydu 3 gün önce bir tane daha oldu ve şimdide 3cü oldu ışıkla baktım ama hiçbirşey göremedim beklemelimiyim

Yumurta içinde sarı olması dolu olduğu anlamına gelmez. Döllenmiş yumurtaya dolu diyoruz. Evet çiftleşmese de yumurtlar.
Üzerine yatmaya başladıktan 4-5 gün sonra kontrol edersen görürsün değişikliği.

Son düzenleme:
Teşekkürler elime almam da sakınca olurmu? ara ara yuvalığa bakıp kontrol etmek istiyorum rahatsız olmazlar inşaallah

3 gün önce ve bugün olan yumurtaları ışıkla kontrol ettiğinizde net bir sonuç elde edemezsiniz. 1 hafta geçince tekrar kontrol edin. Yumurtaları fazla elinize alırsanız dişiyi rahatsız edip strese sokabilirsiniz.

Teşekkürler. kaç günde bir yumurtlar acaba dişi

Bazen hergün bazen gün aşırı bazen de iki günde bir yumurtlarlar bence rahatsız etmeyin

Bence tecrubesizseniz elinize almayin rahatsiz etmeyin. Bossa da doluysa da yapacaginiz cok bir sey yok çünkü. Elinizden sinen kokudan yumurtayi sallamanizdan disiyi rahatsiz etmenizden sorun olur strese girebilir ya da yumurta zarar gorebilir. Bence onlari yem su disinda rahatsiz etmeyin. Kulucka suresi dolana kadar

Teşekkürler evet ilk çift kuşum ve yumurtaları bu konuda tecrübem yok sorum oldukça sizlerden öğrenmeye çalışıyorum ☺️

Geri