Karadeniz Pet

Dişi çiftleşmeyi bilmiyor

kanakan

Yeni Üye
Erkek 2 yaşındaki oğlumun eşi yumurta tıkanmasından öldü yeni bir eş aldık dişi erkeği kaşıyor öpüyor kur yapıyor erkekde dişiye kur yapıyor ama dişi oturmuyor erkek ayağını atacak gibi olunca kaçıyor ya da kovalıyor dişi kızışmış durumda gagası kahverengileşmiş yapılcak birşey varmı zamanla ögrenirmi

kuşlar doğaları gereği çiftleşmeyi bilirler.. sadece hazır hissetmiyordur.. uygun zaman ve ortam oluşunca çiftleşirler.. merak etmeyin

benim kuşta oturmuyordu.. ev kuşu idi.. geçen gün kafese indiğimde erkek 2 kere kustu, hemen oturdu, kuyruğunu kaldırdı..

resim eklesem anlarmısınız kızgınlıklarını ?

yakından cekebilirsen anlaşılabilir..

Dişi bu
IMG20140408171314.jpg

erkekde bu
IMG20140408171318.jpg

Bilmiyor diye birşey olmaz her kuş bilir sadece hazır değildir zamanı gelince olur.

ne kadar zamandır sende bu iki kuş

dişiden kaynaklı bir durum var demekki.. ortam koşullarını bir gözden geçirin.. sessiz ve kimsenin onlarla ilgilenmediği bir yerde dursunlar.. mamaya devam

dişiden kaynaklı bir durum var demekki.. ortam koşullarını bir gözden geçirin.. sessiz ve kimsenin onlarla ilgilenmediği bir yerde dursunlar.. mamaya devam

ikiside evcil ele geliyorlar erkek konusuyor erkekle ilgilenmemize deli oluyor kuşlar oturma odamızda duruyorlar ordan çıkarmalımıyım

kusları salıyor musunuz aksamları falan.. bu sekilde ciftleşmeleri zor olur

erkek kızgın.. dişi de üremeye elverişli.. cok kızgın diyemem.. sessiz bir odaya alın.. oyuncak vs varsa cıkarın kafesten.. erkek sadece dişi ile ilgilensin.. konuşmayın bile onunla.. vitamin damla kullanın haftada 1 kere yeter..

erkek kızgın.. dişi de üremeye elverişli.. cok kızgın diyemem.. sessiz bir odaya alın.. oyuncak vs varsa cıkarın kafesten.. erkek sadece dişi ile ilgilensin.. konuşmayın bile onunla.. vitamin damla kullanın haftada 1 kere yeter..

oyuncakları falan cıkardım vitamin olarak ne önerirsiniz bir de vitamini nerden alabilirim eczanedenmi petshopdanmı

tek cift kus besliyorsan petshoptan alabilirsin.. B12 vitamini istiyorum de,

avisol verecektir yüzde 90, arkasını oku B vitaminli olanı olsun, veterinere gidebiliyorsan onların verdiği vitaminler daha faydalı olur.. kuş sayısı fazla ise veterinerden al,

tek cift kus besliyorsan petshoptan alabilirsin.. B12 vitamini istiyorum de,

avisol verecektir yüzde 90, arkasını oku B vitaminli olanı olsun, veterinere gidebiliyorsan onların verdiği vitaminler daha faydalı olur.. kuş sayısı fazla ise veterinerden al,

çok teşekkürler bilgiler için

rica ederim, nijer kullanmıyorsan cay kasıgı kadar yemliklerine katabilirsin.. dişi cabuk kızışır.. cok fazla verme, tüy dökümüne girebilirler..

Geri