Karadeniz Pet

dişi denilen kuş erkek cıktı

Yamack28

Yeni Üye
arkadaşlar dün resimlerini koydugumda yüzde 100 denilen kuşum bugun veterinere goturup baktırdıgımda erkek cıktı iyice kafam karıstı artık veteriner hekim iyice bakıp erkek dedi bu arada

madem öyle açma burada konu, veterinerlerin %90'ı kanatlı canlılardan anlamıyor ne cinsiyetinden ne tedavisinden hangi kusu sordun ne denildi bilmiyorum ama madem forum ailesinin yorumlarını dikkate almıyorsun hiç durma burda . BB

2 kuşda bariz şekilde dişi , veterinerlerin biseyden anladığı yok , bak konulardan birine veterinere iyilessin diye götürmüş adam gagasini kesmis kanlar icinde yem yiyemez hale getirmiş

kahraman bey konusmalara dikkat edelim bu bana yeter oncelikle ters konusma olmasın,adam aldı üfledi falan baktı bende inandım ne diyim avukat abi

zaten burdakilerin yorumlarını almadın mı herkez gayet açık sekilde dişi demiş ki zaten kuştan azıcık da olsa anlayan kisi bakar anlar bariz dişi 2 side kuşların hade onu geçtim muhabbet kusu çere renklerini net de araştır öyle teyit et o zaman kime inanmak istiyorsan ona inan...

kardesim bak kusun cere rengi mavi oyuzden bende goturup naktırdım

Şimdi sevgili dostum. Başlıkta yazmıştın bu kuşların cinsiyeti ne diye. O başlıktaki herkes ikisine de dişi diye yorum yaptı. Muhtemelen içine sinmedi ve kuşu veterinere götürdün, veteriner de kuş erkek dedi. Bence buraya kadar normal. Güvenmemiş olabilirsin. Sonuçta burada kimsenin sözü, yorumu kanun değil. Ama bunun üzerine tekrar bize sorman biraz abes. Biz şimdi ne diyebiliriz ki? Fikrimiz aynı, kuşlar dişi. Bunun üzerine artık bu konuda bize sormak yerine kendin bir karar verip, ona göre aksiyon almalısın.
Umarım doğru bir karar verirsin, kolay gelsin.

yok dostum ben bisey sormadım zaten neyse sagol sende sanada kolay gelsin iyi günler herkese

Hangi kusu goturdunuz veterinere

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:18 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

Herkes iyi niyetiyle yardimci olmaya calismis malesef ki kuslariniz disi bosuna yavru alirim diye beklemeyin cok seviyorsunuz belli kuslarinizi bi erkek alip icine atabilirsiniz kim es tutarsa sansina dersiniz bosuna mubarek ayda kirmayalim birbirimizi gule gule besleyin kizlarinizi

Benim ikisi de dişi dediğim kuşları kastediyorsanız hala fikrim sabit. İkisi de dişi. Altına üfledi baktı demişsiniz. Muhabbet kuşunun altına üfleyip cinsiyet tayini yapan bir veteriner kuşlar konusunda hiçbirşey bilmiyor demektir. Evvela kuşların özellikle erkek kuşların dışa doğru olan üreme organları zamanla körelmiş ve dışa doğru çıkıklık özelliğini kaybetmiştir. Çok az sayıda kuşta erkekli organı dışa doğru kıvrık ve ince uzundur ve muhabbet kuşları bu kategoriye dahil değildir. Ama kanaryalarda alta bakarak tayin yapılabilir ama bazen kanaryalarda bile alta bakıp cinsiyet tayini yapmak sıkıntı oluyor. Hele kanaryalar üreme döneminde değilse. Zaten bilim insanları çeşitli araştırmalarda kuşların özellikle erkek kuşların üreme organlarının körelmesi olayını çeşitli araştırmalarda dile getirmişler ve günümüzde de bu eğilimin giderek artan biçimde devam ettiğini söylemişlerdir.

Geri