Karadeniz Pet

Dişi diye aldım ama?

A.Bozoğlu

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek kuşumu verip dişi diye yeni bir kuş aldım ama doğrumudur? birde sanırım daha yavru, tespitlerim doğrumudur?

Verdiğim kuş
AYLRgr.jpg

Aldığım kuş

dişi 4 aylık civarı

Bana göre aldığınız kuşta Erkek.

aldığınız kuş dişi

Aslında aldığım yer petshop ve uzun zamandır (akvaryum zamanından kalma) alış verişim oluyor, dişi ve yeşil olmasını istedim, önce bir tane seçtik baktık erkek., bir iki denemeden sonra bir tane yakaladık dişi olduğunu belirti satıcı bende beğendim ve aldım. mevcutta bir erkek kuşum var ama dişisiyle pek anlaşamıyor onun yanına aldım, küçük ama zamanla büyüyecek inşalalh, eş tutması daha kolay olur diye düşündüm.

Son olarak kuş sizce ne kadarlıktır?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:25 --

dişi 4 aylık civarı

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam, ilgilenen diğer arkadaşlarada ayrıca teşekkür ederim.

Eski dişim sürekli erkeği geri çeviriyor hatta tartaklıyordu, onu çıkarıp yeni aldığım dişiyi saldım kafese erkek hemen ilgilenmeye başladı, bakalım bununla baş edebilecekmi kerata.
VID 20141018 180921 - YouTube

[YOUTUBE]v=T4dM9StXlzI
[/YOUTUBE]

Kuşunuzun burun deliklerinin etrafı beyaz mı.Net göremiyorum da.Eğer öyleyse dişidir.

beyaza yakın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş dişi . erkeğin yaptığı kurlardan bile anlaşılır.

Aldığınız kuş dişi ve 2 aylık civarı

Cinsiyeti bence erkek ve 1-2 aylık. Ama yaşı çok küçük 2-3 aya kesinleşebilir.

Geri