Karadeniz Pet

Dişi diye aldım sizce dişi mi ?

CNK TC

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar dişi diye bir kuş aldım fakat dişi mi erkek mi arasında kararsız kaldım kuş yetişkin zaten.

Cere mavi beni tedirgin ediyor. Fakat kuşu aldığım yer ise dişi diyor.Bende dişi diye tahmin ediyorum.

dişi mi erkek mi sizce bir de sizden yorumları alalım , çok ısırgan elime aldıgımda koparacak gibi ısırıyor.

6YPJvW.jpg

JdAQNo.jpg

yerli, dişi ve 7-9 ay arasında. Kızışmamış daha .

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi bir de senden yorum alalım

Aşırı ısırması
Cerenin beyaza yakın olması
Ve kafa yapısı
Dişi olduğu kanaati uyandırıyor %90

Son düzenleme:
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi aynı renkte erkegi var biliyorsundur önceki resimlerde de koydum koyu mavi cere fakat bunun kisi onun yanında yeşilimsi mavi beyaz kalıyor. Cünkü bende tahmin ediyorum ki bu kuş dişi diğer erkek mavişimle cok fark var arasında cere renginde.

Bakın erkeği de çektim şimdi , yeni aldıgım kuşla beraber dikkat ediniz arasında fark var mı ? Öndeki sağ taraftaki benim erkek kuşum mavişim. Diğeri yeni gelen
q9MyBB.jpg

Son düzenleme:
Yaa ben bir turlu cozemiyorum cinsiyetlerini ceresi mavi ve tonlari olunca erkek olmuyormu ben anlamadim cogunluk disi diyor saskinim valla

ilk attığın fotoğraftaki dişi birde kuşların en çok nefret etikleri şeylerden biride elle srılması senin tutuğun gibi :) çok tutunca öyle küstüklerini duymuştum.

Merhaba arkadaşlar dişi diye bir kuş aldım fakat dişi mi erkek mi arasında kararsız kaldım kuş yetişkin zaten.

Cere mavi beni tedirgin ediyor. Fakat kuşu aldığım yer ise dişi diyor.Bende dişi diye tahmin ediyorum.

dişi mi erkek mi sizce bir de sizden yorumları alalım , çok ısırgan elime aldıgımda koparacak gibi ısırıyor.

6YPJvW.jpg

JdAQNo.jpg

Dişi bence kuş

Kuş bence de dişi... Hayırlı üretimler olsun...

ilk attığın fotoğraftaki dişi birde kuşların en çok nefret etikleri şeylerden biride elle srılması senin tutuğun gibi :) çok tutunca öyle küstüklerini duymuştum.

Ben kuşu eğitme amaclı almadım onun için sorun yok kuşu elimle tutmamın :)Üreticiyim. Kuşu eğitmek isteyenler avuclamasın kendine alıştırmak isteyenler tabi ki de güvenini kaybedersin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:22 -->-> Daha önceki mesaj 22:19 --

Yaa ben bir turlu cozemiyorum cinsiyetlerini ceresi mavi ve tonlari olunca erkek olmuyormu ben anlamadim cogunluk disi diyor saskinim valla

Ceresi mavi olanlar illa ki erkek olacak diye birşey yoktur. Albino Kuşlardada tam tersi mavi olanlar dişidir ona bakılırsa örnek :)

Yanlız yerli ırkta açık mavi tonlarında burun delik cevresi gözle farkedilir şekilde beyaz ise bu kuş dişidir. Yani her mavi cereli erkek olacak diye birşey yok bu sizi yanıltmasın.Beyazlığa dikkat ediniz.

Son düzenleme:
Geri