petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi erkeği kur yaparken dövüyor cok üzülüyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Seyfi tarafından 11 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Seyfi

Seyfi Member

Beğenileri:
    0
    Değerli kardeşlerim kuşlarım eş sürekli opusuyolar koklasiyolar birbirlerini kasiyolar fakat erkek kuş ne zaman dişiyle çiftleşme için kafasını sallayıp ayağını atmaya çalışsa dişi ısırıyor kuşu bagirtiyor ne yapmak lazım bilmiyorum artık gına geldi öpüsüp koklastiklari halde neden çiftleşme olmuyor anlamıyorum neden disi erkeği dövüyor ki inanın artık sinirlerim bozuldu satıp kurtulacam vazgececem bu yavru sevdasından olmuyor olmuyor. Olmuyorrrr [​IMG]

2. muhabbetçi

Beğenileri:
    4
    aynen :(

3. Seyfi

Seyfi Member

Beğenileri:
    0
    Sizdedemi aynı problem var

4. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    86
    Dişi daha hazır değildir yerini beğenmiyordur kafesin temizliği önemli erkek kuşlarda çiftleşme için yer mekan zaman pek önemli değil ama dişi kuş herşey hazır olmadan çiftleşmez herşey uygundur dişi kızmamıştır hazır değildir imkanınız varsa 15 gün ladar dişiyi başka kafese ayırın biraz uzak bi yere bu sürede kuşlara nijer takviyesi yapın erkek kuşın kafesinde yuvalık takılı olsun sonra geri birleştirip birde öyle deneyin

5. Seyfi

Seyfi Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim yusuf bey deniycem zaten başka sansım kalmadı disi kusu değiştirmek istemiyorum çünkü çok iyi anlaşıyorlar sizce degistireyimmi

6. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    86
    Bu arada ben ilk başladığımda ilk çift kuşumu tam 8 ay bekledim yumurtlasın diye deli olacaktım en son benimkilerde öpüşme kaşımada yoktu en son bıktım ayırdım ikisini sade yem su verdim umudumu kesmiştim eskisi kadar ilgilenyordumda birleştirdim daha dişiyi kafese koyar koymaz erkek çıktı üstüne şuan 6 çift kuşum var ama o günleri hiç unutmuyorum neler denemedimki çok bekleyinde olmuyor :)

7. Seyfi

Seyfi Member

Beğenileri:
    0
    Sormayın yapmadığım şey kalmadı Kalamar. Havuç.Yumurta.Bal.Pekmez.Nijer.irmik.Kaliteli yem.Keçi boynuzu tozu.Bira mayası.Vitaminler daha sayamadigim bi çok şey bıkkınlık geldi artık ilgilenmek bile istemiyorum sadece kuru yem su gerçek bıktım ya sinirlerim alt üst oldu Yusuf bey

8. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    86
    IMG_0925.PNG Buda resmi 2014 de paylaşmışım sitede

9. Seyfi

Seyfi Member

Beğenileri:
    0
    Maaşallah yusuf bey tebrik ederim tam umutlarimin bittiği anda sizin sayenizde yeniden umutlandim ayırmayı deniycem teşekkürler

10. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    86
    En az 15 gün erkekte yuvalık takılı olacak birbirlerini görecekler ama dip dibe koyma biraz uzak olsun mamayı nijeri harnup tozunu eksik etme sonrası nasip kısmet

11. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    86
    Buda şimdiki halim :) az çok öğrendik sayılır show besliyorum artık

IMG_0924.JPG

12. ercankunduraci07

ercankunduraci07 New Member

Beğenileri:
    2
    Bakın aynı sorun bende de vardı sabır lazım ben getirdiğimde eş Di ama yer değişikliğinden dolayı o yuvadan çıkmayan dişi yuvaya girmez bakmaz oldu erkeğe izin vermiyor aynı şekilde gagalıyor erkek tellere kaçıyor ama Zaman verdim bekledim sonra hatalarımı düzelttim en son yüksek Bi yere koydum şimdi tekrar yuvaya giriyor erkek 2 ayağını atıyor deniyor dişi kalkıyor eninde sonunda olucak ama sabır birde yeri sizin göğüs mesafenizden yüksek Bi yere koyun ben koyar koymaz oldu yüksek Bi yere koyun dişiye müsade edin ortamı kontrol etsin yuvalığa girdin gerisi kolay.

Sayfayı Paylaş