Karadeniz Pet

Dişi erkegin suratını parcaladı

murataydın

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar bugun dişi erkegın suratını parcaladı ve öldürdü

yavruların sonuncusu bugun yuvadan atladı . hic bi sıkıntı yoktu mama yaptık verdik ve odaya gittigimde erkek ölmüştü . dişi neden boyle bişi yaptı . hic bişey yok cook iyş anlasıyolardı . cok uzgun ve cook sınırlıyım yavrular kucuk olmasa dısıyı salacaktım vallaha
cook uzgunum dısının agzı burnu hep kan alıp yıkadık temızledık gerı koyduk

buda erkegın son halı

[url=http://hizliresim.com/zYpm16][/URL]

[url=http://hizliresim.com/G54vg6][/URL]

Çok geçmiş olsun fotoğrafı görünce şok oldum resmen:( ustalarin yorumunu bekleyelim bakalım. Üzüldüm gerçekten hayvanı pert etmiş.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

başın sağolsun çok üzücü bi durum benim başımada gelmişti aynısı benim dişi kızgınlıktan yapmıştı eve geldiğimde ceresi tamamen kalkmış kan içinde bacakları kan içindeydi sonra sakat kaldı bacakları bi süre besledim o şekilde öldü

Geçmiş olsun
Yüklediğinizden beri fotoğrafa bakıyorum ilk defa böyle bişey gördüm şoka uğradım nedenini de gerçekten çok merak ediyorum

Geçmiş olsun. Çok üzücü bir durum. Umarım böyle birşeyle kimse karşılaşmaz.

Daha önceden hiç kavgalari olmadi mi?
belli etmesi lazimdi, muhtemelen dişinin kiskancligi,
yavrulari olabilir.
geçmiş olsun, üzüldüm.

Bence bu kuşu tekrar üretimde düşünmeyin. Aynısını yeni erkeğe yapabilir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öncelikle geçmiş olsun. muhtemelen dişi kuşunuz erkeğin yuvaya müdahil olmasını ya da tekrar çiftleşmeyi istemedi. yuva döneminde dişiler çok asabi olabiliyorlar. kuluçka biter bitmez dişiyi 1 ay kadar dinlenmeye alın. daha sonra da yanına dominant bir erkek seçtirin. evcilleşmesi sizin için önemli değilse 1 yaş üzeri iri bir erkek seçin.

Geçmiş olsun üzüldüm. Ancak sinirlenmemeye çalışın. Biliyorsunuz hayvanlar yaptıklarından dolayı sorumlu tutulamaz ve cezalandırılmamalı.

Çok geçmiş olsun [MENTION=15175]murataydın[/MENTION] . Acaba kafes büyüklüğünüz ne kadar? Hiç anormal bir durum yokken mi böyle oldu? Dişi herhangi bir belirti göstermedi mi bunu yapabileceğine dair. Zaman zaman kavga ettikleri oluyor muydu?

Bir tane erkegimi bu yüzden kaybettim. Dişi yavruyu kıskandığı için Erkeğe saldırıyor.
Bundan sonra aynı dişiyi başka erkekle eşe atarsanız yavruların hepsi yumurtadan çıkınca Erkeği alın yanından.

hocam bence böyle resimler koymayın tamam hayvan ama vahşet resmen. sevdiğimiz hayvanları böyle görmek hoş değil. insan kötü oluyor görünce. ayriyetten çok geçmiş olsun

Ne oluyorsa yavrular yuvadan atlayınca oluyor dişi birden agresifleşiyor ölümüne kavgalara kadar gidiyor neyse ki yavrular yeme düştükten ve kafesten ayrılınca son buluyor tek çare kavga ettiğini gördüğünüz anda eşlerden birini ayırmak eğer ayırdığınız eş yavrulardan ayrı durmaya dayanamıyorsa hiç denemediğim ama işe yarayacağını düşündüğüm yöntem eşleri ayırıp yavruları paylaştırmak. Tabi bu kavgalar her eşte olmuyor ama bazılarında ölümle dahi sonuçlanabiliyor malesef.

yazık olmuş. erkek tekrar çiftleşmek istemiş olabilir. Dişiyedde kızmayın sonuçta akıldan yoksunlar dişiyi bir süre tek basleyin. geçmiş olsun

öncelikle geçmiş olsun. muhtemelen dişi kuşunuz erkeğin yuvaya müdahil olmasını ya da tekrar çiftleşmeyi istemedi. yuva döneminde dişiler çok asabi olabiliyorlar. kuluçka biter bitmez dişiyi 1 ay kadar dinlenmeye alın. daha sonra da yanına dominant bir erkek seçtirin. evcilleşmesi sizin için önemli değilse 1 yaş üzeri iri bir erkek seçin.

Geçmiş olsun üzüldüm. Ancak sinirlenmemeye çalışın. Biliyorsunuz hayvanlar yaptıklarından dolayı sorumlu tutulamaz ve cezalandırılmamalı.

Çok geçmiş olsun [MENTION=15175]murataydın[/MENTION] . Acaba kafes büyüklüğünüz ne kadar? Hiç anormal bir durum yokken mi böyle oldu? Dişi herhangi bir belirti göstermedi mi bunu yapabileceğine dair. Zaman zaman kavga ettikleri oluyor muydu?

Bir tane erkegimi bu yüzden kaybettim. Dişi yavruyu kıskandığı için Erkeğe saldırıyor.
Bundan sonra aynı dişiyi başka erkekle eşe atarsanız yavruların hepsi yumurtadan çıkınca Erkeği alın yanından.

hocam bence böyle resimler koymayın tamam hayvan ama vahşet resmen. sevdiğimiz hayvanları böyle görmek hoş değil. insan kötü oluyor görünce. ayriyetten çok geçmiş olsun

Ne oluyorsa yavrular yuvadan atlayınca oluyor dişi birden agresifleşiyor ölümüne kavgalara kadar gidiyor neyse ki yavrular yeme düştükten ve kafesten ayrılınca son buluyor tek çare kavga ettiğini gördüğünüz anda eşlerden birini ayırmak eğer ayırdığınız eş yavrulardan ayrı durmaya dayanamıyorsa hiç denemediğim ama işe yarayacağını düşündüğüm yöntem eşleri ayırıp yavruları paylaştırmak. Tabi bu kavgalar her eşte olmuyor ama bazılarında ölümle dahi sonuçlanabiliyor malesef.

yazık olmuş. erkek tekrar çiftleşmek istemiş olabilir. Dişiyedde kızmayın sonuçta akıldan yoksunlar dişiyi bir süre tek basleyin. geçmiş olsun

Yorumlar icin sagolun

Kafesim hayli buyuk cifthanede 35-38-42 olcykerinde bi bolmesj

Sadece mama yerken virbirlerini asagi atiyolardi
Genelde opusuyolardi 10 gun once erkegi ayirmistim kisin dinlensin diye burdada konu actim disi tek basina 5 yawruya bakarmi diye herkes cook zorlanacagini erkegi geri koymami soyledi bende koydum

Büyük hata yapmışınız,önce alıp sonra koyarak.
Siz dişiye iyi baktığınız sürece o da yavrulara bakar.

Geri