petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi Erkek Kuşu Gagalıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve enestr29 tarafından 31 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. enestr29

enestr29 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişi kuşuma acıdım tek diye erkek aldım yanına erkeği gagalamaya başladı.Erkek deli dana gibi kaçıyor dişiden bir sorun mu var yoksa doğal bir şey mi?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Erkek sonradan kafese geldiğinden dişinin kabullenmemesi olabilir. İmkanınız var ise kuşları ayrı kafeslere koyun erkek asıl kafeste (yuvalığın takılı olduğu kafeste) kalsın 10-15 gün bu şekilde kaldıktan sonra dişiyi erkeğin yanına atın.

3. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Ev sahibi dişi kuşun olduğu için hırçın davranması normal.Erkeğe zarar vermeden ayır istersen.

4. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    dedigin gibi ise disi kusn erkegi kabullenmemis demekki farkli bir kafesin varsa ayir kuslar birbirlarini gprecek bicmde 2-3 hafta birak o arada hem kizisirlar hem birlirlerine isinirlar

5. /kimya/

/kimya/ Member

Beğenileri:
    0
    kavga çok şiddetliyse ayırmak şart. birbirlerine alışmaları için zaman lazım.

6. enestr29

enestr29 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar bu benim erkek kuşun kanatlarını gagalamışlar önceden uçamıyor ne zaman çıkar tahminen?

http://hizliresim.com/3DOqLA

Maalesef 2.kafes yok.Dişi kuş erkeğin kuyruğunu gagalıyor şimdide.Birde benim dişi kuşda yağlanma olduğunu farkettim erkek kuşun yanındayken anladım.Tavuk butu gibi duruyor erkeğin yanında.

#6 enestr29, 1 Haziran 2015
    Son düzenleme: 1 Haziran 2015

Sayfayı Paylaş