Karadeniz Pet

Dişi gazete kağıdını kemiriyor.

Fırat TORUN

Meraklı Üye
İyi günler arkadaslar. Ben erkek muhabbet kusuma 3 ay önce dişi muhabbet almıstım. İlk aldığım zamanlar kavga ediyorlardı. Son 1 aydır kavgalar kesildi, aksine kaşımalar ve öpüşmeler başladı (Çiftleşme yok). Şimdi ise dişi muhabbet kuşum gazete kağıtlarını kemiriyor, ağzındaki kağıtları tüneğe kadar çıkarıyor, sonra yere bırakıyor. Sürekli bunu yapıyor. Bunun nedeni nedir sizce ?

İyi günler arkadaslar. Ben erkek muhabbet kusuma 3 ay önce dişi muhabbet almıstım. İlk aldığım zamanlar kavga ediyorlardı. Son 1 aydır kavgalar kesildi, aksine kaşımalar ve öpüşmeler başladı (Çiftleşme yok). Şimdi ise dişi muhabbet kuşum gazete kağıtlarını kemiriyor, ağzındaki kağıtları tüneğe kadar çıkarıyor, sonra yere bırakıyor. Sürekli bunu yapıyor. Bunun nedeni nedir sizce ?
Yuva hazırlığı yapıyor dişi. Gaga taşı ve kalamar kemiği var mı kafeste? Bir de gazete kağıdı değil de havlu peçete koymanı tavsiye ederim. Yuvaya da bir avuç talaş koy derim.

Kızışmaya başladılarsa takmalısın. Kafeste kalamar tüketimi arttı mı? Dişinin kanatlar düşmeye başladı mı ya da gagası kahverengileşmeye?

Kafeste kalamar kemiği yok. Gaga taşı koyunca hemen bitiriyorlar. Cerede kahverengileşmede yok. Dişi tahminim 6 aylık civarı. Erkek ise 8 9 aylık.

Kafeste kalamar kemiği yok. Gaga taşı koyunca hemen bitiriyorlar. Cerede kahverengileşmede yok. Dişi tahminim 6 aylık civarı. Erkek ise 8 9 aylık.
Gerçi illaki kahverengi olmasına da gerek yok. Daha küçük gibi ama sen istersen yuvalık tak. Hazırlık yapıyor yavaş yavaş. Gaga taşı başka bir şey kalamar kemiği başka bir şey. Bence sen kalamar da koy. Kalsiyum için gerekli çünkü.

Geri