Karadeniz Pet

dişi hala kuluckada yatıyor.ne yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan basabas
  • Başlangıç tarihi
B

basabas

Guest
merhaba arkadaşlar.
erkek kuşum ve dişi kusumu kızıstırmak ıcın mama+nijer+havuc verdım.faydasıda oldu.

erkek kuşumun ilk cıftıydı.dişi kuşu damızlık dıye aldım kuscudan yavrusuda vardı.eş tuttu cıflerım.

07.10.2013 tarihinde ilk yumurtasını yaptı kuş.bayram tatiline kadar 3 yumurta yaptıgını ve kuluckaya yattıgını gordum .erkek kusta gayet iyi beslıyordu dişi kusu.dişi kus sade dışkı yapmak ıcın yuva dısına cıkıyordu.

Bayram tatılıne cıkmadan kafese (2kalamar+2gagataşı+4yemlık+3suluk+1dilim havuc + 3 tane ballı yem koydum )

neyse bayram tatılını evde yalnız gecırdıler evde kımse yoktu. bayram tatılı donusunde baktıgımda hala 3 yumurta vardı ve 1 tanesı kafese atılmıstı.almadım yumurtayı kafesten.

2 gun sonra baktım sade 1 yumurta kalmıstı yuvada(herhalde yedı yumurtayı kafestede yoktu yumurta.) kuşları sadece yem ve su degısımınde rahatsız edıyordum.

02.11.2013 tarıhınde baktım yumurta hala cıkmamıstı.dişi kus gormeden yumurtayı aldım .kırdım ve ıcıne baktım bebiş yok

.yuvalıgıda cıkarmadım fakat YUMURTA YOKKEN BİLE dısı kusum hala yuvada yatmakta.biraz zayıfladı.dişinin poposuna baktım yumurta yok gıbı duruyor.

SORMAK İSTEDİĞİM ._?
anlatabıldıgım kadar anlattım durumu .
Sizce yuvalıgı cıkartayımmı?
Yoksa yuvalık takılımı kalsın?

TEŞEKKURLER

Yok kardeşim yuvalğı çıkarma yumurta olmadğını anlayınca çıkar dışarı ilk yumurtalarıysa boş çıma ihtimali var

Bence de yuvalık kalsın. Acemiliklerini atınca inşallah yavrular gelir.

erkek kuşun acemisizliği olabılır.Yavrudan büyüdü bende erkek .
dişiyi damızlık diye verdi kuşçu alırkende yanında yavrusuda vardı zaten.
eş tuttular.Yumurtalar boş çıkınca dişi yıne yuvada yatıyor anlamadım ben.
dişi biraz zayıfladı onun ıcın yuvalığı çıkarsammı diyordum .

Geri