Karadeniz Pet

blackeaglemurat

Meraklı Üye
arkadaşlar konuyu açtım ama kimse yardımcı olmadı tekrardan açıyorum merhabalar yuvalık takalı 2-3 gün oldu taktığım ilk gün dişi bakındı biraz sonra girdi şimdide erkek giriyor yuvada bazen ses yapıyor bazende yuvanın yanında kur yapıyor dişiye ayak atıyor ama dişi daha hazır degil sanırım sizin düşünceleriniz önerileriniz ve fikirleriniz nelerdir ? (Yeşil erkek ) (beyaz dişi)

biraz nijer yohumu ekleyin yemlerine (bir yemliğe 1-2 çay kaşığı koyun fazlası zarar). biraz da havuç yedirmeyi deneyin ara ara. yapabilirseniz kuşları yumurtalı havuçlu mama yedirmeye alıştırın. ve rahatsız etmeyin. dişi de hazır olur yakında. Erkeğin ilgisi tamam dişiyi yuvaya çekmeye çalışıyor. Bundan sonrası sabır bekleyeceksiniz başka şansınız yok :)

biraz nijer yohumu ekleyin yemlerine (bir yemliğe 1-2 çay kaşığı koyun fazlası zarar). biraz da havuç yedirmeyi deneyin ara ara. yapabilirseniz kuşları yumurtalı havuçlu mama yedirmeye alıştırın. ve rahatsız etmeyin. dişi de hazır olur yakında. Erkeğin ilgisi tamam dişiyi yuvaya çekmeye çalışıyor. Bundan sonrası sabır bekleyeceksiniz başka şansınız yok :)
Valla açıkcası hazır mama veriyorum içine havuç rendeliyorum yiyorlar yemlerinde Nijer az miktarda veriyorum sabredicez demek ki

Geri