Karadeniz Pet

Dişi Jumbo Kırması kuşuma nasıl eş alayım ? ACİL

Asi Gangster

Yeni Üye
Bugün Eminönü'ne amcamla birlikte gideceğiz.Orda bi' kuşlara bi' de balıklara bakıcağız.Bende gitmeden önce size sorayım dedim.Ordan kuşuma nasıl bir erkek almalıyım.Birde kuşumun türü Jumbo Kırması Dişi 1 veya 1,5 yaşında ve çiftleşme döneminde.Yani demek istediğim kuş alırsam eğer çiftleşme döneminde mi olsun ? Dişi kuşumdan iri/yapılı/büyük mü olsun ? Nasıl olsun işte siz söyleyin bende ona göre bulup alayım.. ( Birde yanıma 85 TL alıcağım )
RESİMLERi

o9nkaq.jpg
Son çekilen resmi

9Evd3O.jpg
İlk resimden önce aşağıdakilerde dahil

XJ2XjO.jpg

AgZkbQ.jpg

DOKİ

Son düzenleme:
Bence yakınınızdaki bir üreticiden kuşunuzun eşini kendisinin seçmesine izin verin. Hem alacağınız kuşun sağlıklı olduğundan daha emin olursunuz. Hem de kuş ile ilgili bütün bilgilerini üreticiden öğrenebilirsiniz.

Kardesim sana onerim asla ve asla almayin kuslari ceketlerinin arasibda getiriyorlar yem vermiyorlar bizi salak durumuna dusuruyorlar biz onlari hareketli gorelim diye yenligi takiyorlar ve yem yemek icin hareketli girunuyirlar bn bu yuzden petshipdan aliyorum tanidigim dukkaninin altinda kendisi uretimhanede yetistiriyo sanada petshopdan almani tavsiye ederim

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur GENÇ ; Aslında doğru söylüyorsunuz . Öyle yapabilirim . Bizim burada 3 tane petshop var ben geçen ay en yakın olan birtanesine gittim aldım anlaşmadılar sonra oraya gidip değiştirdim bu sefer adam verdi . Adamın verdiğiyle anlaştılar ama hiç çiftleşmediler hatta adamın verdiği kuş çiftleşme döneminde değildi ... Ama öyle yapacağım gibi görünüyor... Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...

Bersanreis ; Bencede dediğiniz doğru . Petshoptan alıcağım gibime geliyor ... Ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...

Petshop denmemiski üretici denmis bence siz ilan açın Yakınlarda üretici çıkar

Eminonumu aman diim sana adimini atma kus icin...ucuz malzeme icin gidilebilir sadece

Abi katiliyorumda bnm aldigim tanidik uretici petshop ondan dedim

ondan sonra kuşum ihsalmi kuşun kanadında bir sorunmu var gibi konular konular . Siz siz olun üreticiden kuş alın üzülürsünüz.

Aynen hocam

Eminonunde pek vasfi olmayan jumbolar 130-150 lira. Daha vasifli diyorsaniz 250ye de var. 85 liraya alabileceginiz kus nerden alirsaniz alin isteseniz de bu kustan iri olmayacaktir. Zaten kuş kirik oldugu icin yavrularda da kiriklik olcaktir. Bence yine kirik bi kus alin ayni boyutlarda yaşi gelmis erkek.

MehmetBehram ; Zaten bugün gidemedik ve gitmeyeceğim de ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...

Levent ACAR ; Bizim burada üretici adam/kadın bulmak zor.Sadece petshop ... :(

Ercan UÇAR ; Zaten bizim burada ki petshoplar da ki muhabbet kuşları çok az olsada kaliteli ve sağlıklı hemde bayağı bir sağlıklı . Okuldan eve gelirken önünden geçiyorum ve kuşlar çok güzel ötüyor . Bizim burdaki bütün petshoplarda ki muhabbet kuşları :)

Doğukan Hazar ; Doğru diyorsunuz ve gitmeyeceğim Eminönüye . Aynen bir tanede bulabilirsem erkek jumbo kırması alıcağım yoksa artık kendi eşini kendi seçicek ..

Üretici varsa gidiceğim bulucağım ve alıcağım yoksa artık güzel bir kuş alıcam petshoptan yapıcak birşey yok :( ?!

Son düzenleme:
Nerede oturuyorsun

Bersanreis ; Gaziosmanpaşa/Karadeniz mah./Eski Edirne Asfaltı üzerinde niye sordun aga ?

Doğukan Hazar ; Çok sağolun ve teşekkür ederim bana yardımcı olduğunuz için sizin de kuşlarınıza Maşallah ve her istediğiniz şeyi bulmak dileğiyle İnşallah ... ( var değil mi kuş :) :D )

Kardes fatihte otursaydin tanidik pet shop var uretimj felan hersey kendisi yapiyo bn iki kusumuda oradan aldik tavsiye ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:31 -->-> Daha önceki mesaj 21:31 --

Kırmızı nasıl yaziyorsun :D

Aga Fatihe Babamla veya Amcamla boş bir zamanda gelebilirim . Bir de kuşların yumurtladıysa hemen değil de birkaç güne gelirim ... Kırmızı yazıyı anlatmak için birazdan belki videoyla atarım :)

Son düzenleme:
İstanbulda güzel bir üreticiden kuş bulabilirsin.Ben bu forum vasıtasıyla bir kuş sahiplendim.Daha ilk günü aman nazar değmesin.

Üreticiden al kesinlikle.İstsnbul içi az mesafe yapmak sorun olmaz bence.

BAHUC ; Nazar değmesin ve hayırlı olsun resmi olmasa da Maşallah şimdiden :) Bulabilirsem İnşallah alıcağım üreticiden ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

Bersanreis ; Al aga :D Güle güle izle :)
https://www.youtube.com/watch?v=xVtfyWiR2eA&feature=youtu.be

Son düzenleme:
Geri