Karadeniz Pet

Dişi kaçmış , ağaca tünemiş

alidiyebiri

Meraklı Üye
Günaydın arkadaşlar,

Dişi kuşum yemligin üst tarafını çıkarıp kaçmış kafesten .

Şuan bahçenin etrafındaki ağaçlara kondu dönüp dolaşıyor .

Bahçeye bi kafes koydum içinde bi çift var . Yapabileceğim ne var

Edit : kuş gitmiş arkadaşlar , bugün 2. günü ortalıkta hiç görünmedi .

Son düzenleme:
Cep telefonundan kuş videosu açın, sese gelir

Sent from my iPhone using Tapatalk

İse yaradı arkadaşlar . Kuş iki kez aşağı indi ama tam elime gelecekken geri kaçtı elimde yem bekliyorum gelecek çok yakın duruyor şimdi

Kuşu hep takip et karga veya kedi saldırırsa işi vahim ama sen kuş sesini aç telefonu kafesin içine koy kafeside kuşa yaklaştır o içine girer.

Çok dikkatli olmalısın dostum, hava kararıncaya kadar yakalamaya çalış yoksa karga veya kediye akşam ziyafet olur

epey zaman geçmiş ama şansın varda hala oralardaysa ıslat kuşu hafif uçamaz

ben su sekilde yakaladim ele gelmeyecek kdr yabaniydi evcil kusu sokaga saldim yere yem doktum oda gelip yerden yiyince bende yerde oturuyodum ztn elimle yakaladim 2. denemede :D ilk denemede kacti :d

Kus halen agacta , kabardı duruyor öyle yavrucak . Aşağıda inmiyor . İslatma şansım yok çok yüksekte ne yeme ne marula hiçbirşeye inmedi

Kus halen agacta , kabardı duruyor öyle yavrucak . Aşağıda inmiyor . İslatma şansım yok çok yüksekte ne yeme ne marula hiçbirşeye inmedi
kafesini yuksek bi yere koy belki iner suru piskolojisi var kuslarda digerlerin yedigini gorurse belki iner

kuş sesini denediğiniz halde gelmedi mi hava kararınca girebileceği bir cam kapı vs açık bırakıp ışık yakın ve diğer kuşun kafesini görüp duyabileceği bir yerde tutun belki gelir

Tableti kafesin içine koyup full ses muhabbet kuşu sesleri açtım , videoyu ilk açtığımsa iki kez aşağı indi birinde kafesin üstüne kondu . Normalde elime gelen bi kuş , elimde yem vardı kuşa yaklaşıyordum yavaş yavaş iki adım kala kaçtı yine .

Şu an hiç yaklaşmıyor bile , burda karga çok hava kararmaya başladı . Diğer kuşları kafesleri alıp 3. Kata pencerenin kenarına koydum . Pencereyi de açtım ışıklar da açık daha gelmezse de yapabilecek birşeyim kalmadı .

eniştemin kuşu kaçmıştı orada da karga çok olmasına rağmen 2-3 gün evin oralarda dolanmıştı sonra yakaladılar mı yakalayamadılar mı hatırlamıyorum ama geceyi çıkarabilir ve sabah açıktığında gelme ihtimali daha fazla şuana göre

gece olunca uçmaz kuş kolay kolayda kafesi görüceği yüksekliğe koy

Benim de kuşum kacmisti bir gece disarda kaldi ertesi sabah sesine uyandim ge sabahb 6 da sesini takip ederek onu buldum. Zavalli beni görür gormez kafama kondu. Ve asla evde onu elle yakalama ma izin vermeyen kuş onu yakalamam için brkledi resmen. Onu bulunca cok mutlu olmustum..

Benim de kuşum kacmisti bir gece disarda kaldi ertesi sabah sesine uyandim ge sabahb 6 da sesini takip ederek onu buldum. Zavalli beni görür gormez kafama kondu. Ve asla evde onu elle yakalama ma izin vermeyen kuş onu yakalamam için brkledi resmen. Onu bulunca cok mutlu olmustum..
dışarda yoruluyorlar aç susuz kalıyorlar eh sahibini görüncede anlıyor tabi evin kıymetini

Ne yapın edin, gerekirse gece uyumayın o kuşu yakalayın. yazık, bazı ihtimallerle kendimizi avutuyoruz ama o yavrucağın yaşama ihtimali çok az. Çevresinde her türlü tehdit var, gerek kargalar gerek hava şartları, gerek açlık,susuzluk.. :(

Geri