Karadeniz Pet

.

• Konbuyu başlatan Hakan ÖZTIRAK
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan ÖZTIRAK

Guest
.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kuşlar çok güzel ama bu işin kuralı sabır sabır sabır. İnşaallah yumurtlarlar yakın değilsiniz olsaydınız dişiyi takas ederdik bu dişi güzel kuş yumurtlar eğer kısır değilse

.

Biraz daha sabırla yakında yumurtlarlar. Kızıştırmak için nijer verilebilir. Ya da ayırma yöntemine gidilebilir.

.

Aldığım üretici daha önce yumurta aldığını söylemişti ne kadar doğru bilemiyoeum ama. Kısır olup olmadığını anlamanın yolu varmıdır acaba. Bende çok beğeniyorum kuşlarımı özemle besliyorum bakıyorum elimden geldiği kadar o yüzdende değiştirmek pek iatemiyorum aldığım üretici demişti zaten yumurtlamazlarsa getir değiştirelim diye

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kısır olduğu uzun bir süre yumurtlamazsa anlaşılabilir. Yeri geldi 7 ay bekledim bir çiftin yumurtasını görebilmek için. dediğim gibi ortamları sakin olsun ihtiyaçlarını görün ve gerisine karışmayın. Çok beklemek istemiyorsanız da o üretici ile konuşun yapacak bir şey yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:27 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

Nijer veriyorum yemlerinde mevcut ama dişi çok geç kızışıyor ceresi çok geç renk değiştiriyor ortamdan kaynaklı olabilirmi peki havanın soğukluğundan geç saate kadar ışık açık olmasından veya kafesten

illa kapkahverengi olması gerekmiyor cerenin. Kuşlar beyaz cereli ikende çiftleşir yavrular. Bu algı yanlış bir algı

Nijer veriyorum yemlerinde mevcut ama dişi çok geç kızışıyor ceresi çok geç renk değiştiriyor ortamdan kaynaklı olabilirmi peki havanın soğukluğundan geç saate kadar ışık açık olmasından veya kafesten

Hava 10 derecenin altına düşmedikçe sorun yok. Cerenin kahverengi olması ya da olmaması kızıştığını göstermez her zaman. Siz ona takılmayın. Benim belki 10 takımım da cereler beyazken yavru yumurta oluyordu.

.

Geri