petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi kızgınlaşmıyor yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Hakan ÖZTIRAK tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Öncelikle herkese hayırlı cumalar.
    Kuşlarım 2.5 aydır bende ve dişi birtürlü kızgınlaşmıyor nijer mama kuş sesi eksik etmiyorum ama dişide tık yok erkekte bir o kadar istekli dişinin etrafında dönüyor ama dişi bazen erkeğe saldırıyor kovalıyor erkekte en ufak hareketinde kaçıyor. Kuşları damızlık olarak almıştım eşler öpüşyorlar kur yapıyorlar yem kuauyorlar dişi bir hafta önce yuvalıktan çıkmıyordu şimdi hiç girmiyor ilgisi hiç kalmadı yuvalığa karşı ne yapmam lazım yardım edermisiniz lütfen

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bu kuşlar çok güzel ama bu işin kuralı sabır sabır sabır. İnşaallah yumurtlarlar yakın değilsiniz olsaydınız dişiyi takas ederdik bu dişi güzel kuş yumurtlar eğer kısır değilse

3. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Aldığım üretici daha önce yumurta aldığını söylemişti ne kadar doğru bilemiyoeum ama. Kısır olup olmadığını anlamanın yolu varmıdır acaba. Bende çok beğeniyorum kuşlarımı özemle besliyorum bakıyorum elimden geldiği kadar o yüzdende değiştirmek pek iatemiyorum aldığım üretici demişti zaten yumurtlamazlarsa getir değiştirelim diye

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Biraz daha sabırla yakında yumurtlarlar. Kızıştırmak için nijer verilebilir. Ya da ayırma yöntemine gidilebilir.

5. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Nijer veriyorum yemlerinde mevcut ama dişi çok geç kızışıyor ceresi çok geç renk değiştiriyor ortamdan kaynaklı olabilirmi peki havanın soğukluğundan geç saate kadar ışık açık olmasından veya kafesten

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kısır olduğu uzun bir süre yumurtlamazsa anlaşılabilir. Yeri geldi 7 ay bekledim bir çiftin yumurtasını görebilmek için. dediğim gibi ortamları sakin olsun ihtiyaçlarını görün ve gerisine karışmayın. Çok beklemek istemiyorsanız da o üretici ile konuşun yapacak bir şey yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:27 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

illa kapkahverengi olması gerekmiyor cerenin. Kuşlar beyaz cereli ikende çiftleşir yavrular. Bu algı yanlış bir algı

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hava 10 derecenin altına düşmedikçe sorun yok. Cerenin kahverengi olması ya da olmaması kızıştığını göstermez her zaman. Siz ona takılmayın. Benim belki 10 takımım da cereler beyazken yavru yumurta oluyordu.

8. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Pek bilgim yok o konuyu öğrendiğimde iyi oldu teşekkür ederim. Kuşları değiştirmek son başvuracağım yol olur kızgın bir dişi daha alıp bu dişiyi ayırmakta var aklımda diğer dişiyleyle çifleştirkten yavruları yeme atlattıktan sonra bu dişi kızgınlaşınca tekrar erkeğin yanına atmayı düşünüyorum

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Fotoğraflar güncelse erkek tüyde, şu anda çiftleşmeyebilir. Dişi de kıvama giriyor yavaş yavaş. Çok rahatsız etme, onlar yolunu bulur. İmkan varsa internetten çiftleşme ve yavru besleme sesler indirip dinletebilirsin.

10. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Fotoğramlar güncel konuyu açmadan hemen önce çektim uzun zamandır tüydeler tüyü bitirecekler yakında kuş seslerini sürekli dinletiyorum benim kafama takılan dişi kuş bazen erkeğe çok sert tepki veriyo neden oluyo acaba

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Hakan, herkesin kuşu zaman zaman böyle tepkiler değişik davranışlar yapar. Birbirlerine zarar vermedikten sonra önemli değil. Kendi hallerine bırak.

12. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Tamam levent usta teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Sayfayı Paylaş