Karadeniz Pet

Dişi Kuş Agresif Olması

Can Bey

Meraklı Üye
Dişi kuş yuvalığa giriyor çıkıyor erkek yuvalığın kapısında bazen bekliyor. Öpüşmede vs sorun yok ama bazen erkek kuş kuyruğuna dokunmaya çalıştığında yada yaklaşmaya çalıştığında dişi kuş kafa atıyor hızlı bir şekilde bunun nedeni nedir?

Kuşların kuluçka hazırlığına başlamış. Dişi yuvaya girip çıkarak kendini hazırlıyor. Erkek sabırsız çifleşmek istiyor ancak dişi erken olduğu için izin vermeyip kızıyor olay bu :) Yakında inşAllah yavru alırsınız.

Teşekkürler :)Umarım alırız 1 ay oldu yeni yeni bu olaylar oluyor.kafa falan atınca acaba kavga vs mi ediyorlar diye düşündüm kavga etseler öpüşmezler birbirlerinin ağzlarına yem vermezler diye düşündüm.

Teşekkürler :)Umarım alırız 1 ay oldu yeni yeni bu olaylar oluyor.kafa falan atınca acaba kavga vs mi ediyorlar diye düşündüm kavga etseler öpüşmezler birbirlerinin ağzlarına yem vermezler diye düşündüm.

Doğru düşünmüssün kuşların yetişkinse sen yumurta beklemeye koyul :)

Yetişkin evet ikiside kızgın döneminde çiftleştiklerini görmedim bakalım ne zaman çiftleşip yumurta olacak :)

Yetişkin evet ikiside kızgın döneminde çiftleştiklerini görmedim bakalım ne zaman çiftleşip yumurta olacak :)

Benim kuşlar 2 defa 6 yumurta etti hiç çifleştiklerini görmedim ama :) Sakin bir yere koy kafesi beklemeye koyul :)

Maşallah :) Bel altı hizasında duruyordu kuşlar sabah yüksek bir yere aldım dişi kuş yürürken ürküyordu biri falan geçitiğinde aşağıda durduğundan kafes şimdi yüksek bir yere koydum. 2 3 güne bir mama vermek için aşağı indirir mamayı koyar geri yerine koyarım kafesi bunun dışında rahatsz etmem :)

Agresif degil oyun istemiyor bu kuşlar zaten kuyruklarina degilmesini pek sevmez zamanla güzel şeyler olur inşaallah

Geri