Karadeniz Pet

Disi kus ayak atiyor.

Samil

Meraklı Üye
Arkadaslar merhaba. Disi kusum ile erkegi ayri kafeslere koydum kizissinlar diye, Dun ak sam ayni kafese attim, Bu sabah baktigimda disi kus erkege ayak atmaya calisiyor erkek urkuyor kaciyor, Problem nedir,? Kuslarin fotografini foruma attim cinsiyetlerini teyit ettim. Sorun nedir?

Sorun yokki zamana ihtiyaçları var sadece. Ne kadar süre beraberdiler ayırma sürecine gittiniz

Sorun yokki zamana ihtiyaçları var sadece. Ne kadar süre beraberdiler ayırma sürecine gittiniz
Tanışmıyorlardı tanışmadan ayrdım kafesleri yanyana koydum. 20 gün ayrı kaldılar. Dişinin ceresi normalde beyaz ama hafiften kırmızılaşmış. Erkek koyu lacivert değil, yumurtada yemiyorlat, ne yapcam bilmiyorum.

sürekli mama koymaya devam et elbet yiyecekler sabır, birbirlerine alışsınlar ayak atmada problem yok

ONE A2001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sürekli mama koymaya devam et elbet yiyecekler sabır, birbirlerine alışsınlar ayak atmada problem yok

ONE A2001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah teşekkürler. Bu akşam yuvalık koycam. 2-3 güne kadarda evi değiştircem taşıncam.

Evi değiştirince yerleri değişeceğinden stere gireceklerdir.
Bu da yavru alma sürenize etki eder.
Bence yuvaligi yeni evinize taşınınca takın.

Benim önerim ayirmadan en az 3 ay sabretmeniz ama karar sizin

Benim önerim ayirmadan en az 3 ay sabretmeniz ama karar sizin
Erkeği veya dişiyi değiştirmeyi düşünüyorum. Şimdi tam olarak ne yapayım. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Tam olarak ne yapayım. Bişey söyleyin o yoldan gideceğim.

IMG_2745.JPG
IMG_2743.JPG
IMG_2744.JPG
IMG_2748.JPG

Ben de dişi kuşuma yeni eş aldım, kuşları yan yana koyduktan yaklaşık 2 saat sonra çiftleştiler. Bu kadar kısa sürede böyle bir şey beklemiyordum, şimdi ise dişi sürekli ayak atmaya çalışıyor. Öyle zaman oluyor ki, Erkek kuşu rahat bırakmayıp yem yedirmiyor, Erkek sürekli kaçıyor. Sanırım aynı dertten muzdaribiz, bizimkilerin tek farkı çiftleşmiş olmaları.Bir kaç gün içinde yuvalık takacağım.

Ben de dişi kuşuma yeni eş aldım, kuşları yan yana koyduktan yaklaşık 2 saat sonra çiftleştiler. Bu kadar kısa sürede böyle bir şey beklemiyordum, şimdi ise dişi sürekli ayak atmaya çalışıyor. Öyle zaman oluyor ki, Erkek kuşu rahat bırakmayıp yem yedirmiyor, Erkek sürekli kaçıyor. Sanırım aynı dertten muzdaribiz, bizimkilerin tek farkı çiftleşmiş olmaları.Bir kaç gün içinde yuvalık takacağım.
Benim dişide ayak atıyor durmadan. Yem kusuyor ama erkek ürkek ağzını kapatıyor kustuğu yem dşarı gidiyor dişinin :). Dişi eş olmaya çalışıyor. Öpmeye çalışıyor. Erkek tırsak kamil ya. Ne güzel ayak atıyo dişi sana neyi bekliyon ki sen. Ne yapacağım bilmiyorum. Yol gösterin :) yok mu bi üstad muhabbet kuşu ustası bu durumda ne yapılacağını söyleyecek

Zaman kaybetmeyin yuvaligi takin acilen

Yuvalık var zaten hocam. Ama girmiyorlar hiç içine. Ve erkek dediğim gibi ürkek davranıyor. Hergün havuç vermeme rağmen. Eşte değiller zaten
Erdal bey icin soyledim Samil bey sizin kusu yuvalik takili kafeste ayirip mama takviyesi yapin bir yemlige bir cay kasigi nijer ekleyebilirsiniz insallah kizisir uzun suredir boyle ise yeni bir erkekle deneyin disinizi

Geri