Dişi Kuş Bağırma Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ELPRESACANARİO tarafından 8 Ekim 2018 başlatılmıştır.

1. ELPRESACANARİO

ELPRESACANARİO Aktif Üye

Beğenileri:
    12
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Arkadaşlar merhaba,

Dişi muhabbet kuşum öğlene kadar susmak bilmiyor. Normal ötmesine bir şey demiyorum ama cak cak cak tiz bir sesle bağırıyor.

Bu durumdan erkek kuş bile rahatsız oluyor. Dişi öyle ötmeye başladığı an erkek sinirlenip dişiye agresif davranıyor. Bu ses bizleri de fazlasıyla rahatsız ediyor.

İkisi de kızışmış durumda, dişinin ceresi kahverengi. Fakat birbirlerini beğenmiyorlar herhalde.

Bu bağırma sebebi nedir? Nasıl çözebilirim? Belki yavruları filan olsa durulur diyeceğim ama erkeği bile soğuttu kendisinden.

2. Ufuk Tosun

Ufuk Tosun Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Benimde çiftimde böyle bi sıkıntı var. Benim kuşlarım eş, kavga falan etmiyorlar. Ama dişi bir anda bagırmaya başlıyor. Dişim aşırı ürkek zaten. Bulundukları yer sakin bi yer. Niye böyle yapıyor bilmiyorum. Biri yardımcı olursa çok iyi olur

3. Süleyman EKİNCİ

Süleyman EKİNCİ Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    358
    Yer:
    İstanbul
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    10 ile 20 tane
    kuşlar sessiz bir ortamda ise bazı kuşlar böyle hareketlerde bulunabiliyor eş olmadılarsa ayırma yöntemi uygulanabilir kuşları iki hafta ayrı tutup yeniden yan yana koyabilirsiniz

4. ELPRESACANARİO

ELPRESACANARİO Aktif Üye

Beğenileri:
    12
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Sessiz bir ortamda değiller. Sürekli birileri onlarla ilgileniyor. Erkek halinden memnun. Fakat dişi çok dışa dönük. Yerinde duramıyor. Şuanda da iyice kızıştı. Ayırınca ikisi de tellere kur yapıyor. Hatta geçenlerde dişi kuyruk da kaldırdı fakat erkek ilgilenmedi. Zaten erkek ilgilense dişi kaçıyor, dişi ilgilense erkek kaçıyor. Daha çok gençler, bu zamanda kızışmalarını istemiyordum.

Yetişkin bir erkek alıp, en azından mevcut erkeği huzura erdirme düşüncem var :).

Süleyman EKİNCİ bunu beğendi.
  5. Süleyman EKİNCİ

Süleyman EKİNCİ Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    358
    Yer:
    İstanbul
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    10 ile 20 tane
    Hakkınız da hayırlısı olsun o zaman inşâAllah :)

Sayfayı Paylaş