Karadeniz Pet

dişi kuş cere rengi değişiyor

sinan

Yeni Üye
arkadaşlar öncelikkle merhaba herkeze tahminim 5,5 aylık dişi kuşum var hediye edildi bana , cere rengi penbeyken 1 ay önce kahverengiye çalmaya başladı kızştığını gösterdi fakat sonra rengi açık beyaz mavimsi bir renk aldı sonra açık kahveye çalmaya başladı bu kuşa noluyor bilen biri varmı bu ilk sorum :) , erkeğin gagasıda masmavi oldu cere rengi bellli iris belli ama daha 4,5 aylık çiftleşir mi ama dişi pas vermiyor hastalıktan dolayımı acaba kafeste ayna ve salıncak kaldrımmi bide yuvaya hiç girmiyorlar yaa korkuyorlar ne yapmaylıyım fikir verin

Kardeşim selamlar öncelikle hoş geldin eskiden şikayet ederdim sorularıma cevap gelmiyor diye ama şimdi cevap vermeyen herkese hak veriyorum sebebi ise üye olan tüm dostlarimizin formda bulunan konulardan hicbirini okumadan direk hazıra konmuş gibi belki sorduğu sorunun aynısı sitede 100 defa sorulmuş 101 defa sorma gereği duyuyor yeni gelen arkadaşlar ben yaklaşık 1 yıl oldu geleli sizin bu sorunuzun aynısını sorduğumu hatırlıyorum. Kuşu aldığımızda eve götürüp hemen ciftlesmelerini iki gün sonra yumurta en fazla 20 gün içinde de yavru bekliyor düşüncesi ile savirsizca kuşun şu icmesini dahi soruyoruz. Forma baksaydiniz eğer sorularinizin hepsinin cevabı verilmiş dişi kuslar 1 yaşına geldiklerinde erekler ise 6 ayliktan sonra ciftlesirler. Ayna kullanmaniza gerek yok ayna konusu türkiyede bence en çok sorulan soru ve en çok cevap alan konu. Siz en aşağı bu kuşlara 7 8 ayinizi vermeden onlara mama yapmadan özen göstermeden çiftleşme beklemeyin yuvaya Girme konusuna gelince bende her gün izlerdim kendi kendime fikirler uretirdim korkuyormu yuvalik darmi inanki ben 5 e yakın farklı ölçülerde yuvalik aldım ama kuş iç gudusel olarak kendisi hazır olduğunda sen istemesende girecektir yani zamana birak bizim için çok olan 4 ay onların ortam alışması kafes yuvalik yeni hayatındaki herseyi tanimasi için az bir süre sadece onlarla vakit geçirmeye bak zamanı gelince hersey olacaktır. Bir önemli konu şudur dışkısını takip et gozlerine tuylerine ayaklarına dikkatli bak ilgilendigin vakit hastaliklardan dolayı çere rengi değişebilir normal bir süreçtir uzun oldu özür dilerim inşallah gonlunden geçen tüm hayallerin gerçekleşir. Saygilarimla

Kardeşim selamlar öncelikle hoş geldin eskiden şikayet ederdim sorularıma cevap gelmiyor diye ama şimdi cevap vermeyen herkese hak veriyorum sebebi ise üye olan tüm dostlarimizin formda bulunan konulardan hicbirini okumadan direk hazıra konmuş gibi belki sorduğu sorunun aynısı sitede 100 defa sorulmuş 101 defa sorma gereği duyuyor yeni gelen arkadaşlar ben yaklaşık 1 yıl oldu geleli sizin bu sorunuzun aynısını sorduğumu hatırlıyorum. Kuşu aldığımızda eve götürüp hemen ciftlesmelerini iki gün sonra yumurta en fazla 20 gün içinde de yavru bekliyor düşüncesi ile savirsizca kuşun şu icmesini dahi soruyoruz. Forma baksaydiniz eğer sorularinizin hepsinin cevabı verilmiş dişi kuslar 1 yaşına geldiklerinde erekler ise 6 ayliktan sonra ciftlesirler. Ayna kullanmaniza gerek yok ayna konusu türkiyede bence en çok sorulan soru ve en çok cevap alan konu. Siz en aşağı bu kuşlara 7 8 ayinizi vermeden onlara mama yapmadan özen göstermeden çiftleşme beklemeyin yuvaya Girme konusuna gelince bende her gün izlerdim kendi kendime fikirler uretirdim korkuyormu yuvalik darmi inanki ben 5 e yakın farklı ölçülerde yuvalik aldım ama kuş iç gudusel olarak kendisi hazır olduğunda sen istemesende girecektir yani zamana birak bizim için çok olan 4 ay onların ortam alışması kafes yuvalik yeni hayatındaki herseyi tanimasi için az bir süre sadece onlarla vakit geçirmeye bak zamanı gelince hersey olacaktır. Bir önemli konu şudur dışkısını takip et gozlerine tuylerine ayaklarına dikkatli bak ilgilendigin vakit hastaliklardan dolayı çere rengi değişebilir normal bir süreçtir uzun oldu özür dilerim inşallah gonlunden geçen tüm hayallerin gerçekleşir. Saygilarimla
kardeşim ilgine ve mesajına teşşekür ederim çok saoll bu arada ilk fırçamızıda yemiş olduk :) mama yapmamı söyledin mama kesinlikle şartmıdır kaliteli tohumlu yiyecekler veriyorum öyle 3,4 liralık yemde vermiyorum yumurta kabuğu olsun havuç olsun nijer tohumu olsun, fakat birşey dikkatimi çekiyor kalamara hiç dokunmuyorlar kardeşim bunun sebebi ne olabilir

mama iki günde bir verilirse kuşlar için iyi olacaktır. Kalamar kemiğini de yerler hiç merak etmeyin siz onlar ne yaptığını iyi bilir :)

Kardeşim benim kalamar kalsın onuda zamanla götürdüklerini göreceksin sen tak gerisine karışma benim dişi kuşum kizişamdan kalamar kemiğine yaklasmadi. Ve ben mama vermeden kuşlar iskelet şeklindeydi ve kizisma belirtisi 0 dı. Mama benim tecrubeme göre şart hem kuş böyle etine dolgun oluyor hemde çabuk çiftleşir. Ben fırça atmadım sadece cidden dün mesajını okuduğumda bana da hediye gelen kuslarim için bu Forma üye olup sorduğum sorular geldi aklıma sen benim kardesimsin kirildiysan özür dilerim.

Kardeşim benim kalamar kalsın onuda zamanla götürdüklerini göreceksin sen tak gerisine karışma benim dişi kuşum kizişamdan kalamar kemiğine yaklasmadi. Ve ben mama vermeden kuşlar iskelet şeklindeydi ve kizisma belirtisi 0 dı. Mama benim tecrubeme göre şart hem kuş böyle etine dolgun oluyor hemde çabuk çiftleşir. Ben fırça atmadım sadece cidden dün mesajını okuduğumda bana da hediye gelen kuslarim için bu Forma üye olup sorduğum sorular geldi aklıma sen benim kardesimsin kirildiysan özür dilerim.
kardeşim jarhead olur mu öyle bana güzelce yorum yapıp tecrübelerini yazmışsın ben espiri olsun diye söyledim ne özrü ben kötü birşey dediysem özür dilerim baş tacısın usta

Sana mama içinde pratik vereyim ilk mama yapmaya basladigimda çok ograsiyordum ve cok zamanım olmadigi zaman mama yapamıyordum yada mama yapınca gitmem gereken yerden firça yiyordum. Uğraştığım yöntemi anlatmadan direk pratik yöntemi anlatıyorum mama ya kattigim sebseleri robottan gecirip ayrı ayrı tabi ve sonra ayrı ayrı kilit posetlere koyup dondurucuya atıyorum havuç marul nane rokka. Sonra etimek önceden bir kaç paket kavanda toz haline getiriyorum bir kab içine alıyorum. Sonra a101 de aldigim keten tohumu ezmesi keçi boynuzu tozu yulaf ezmesi üzüm cekirdegi tozu ve bira mayası biramayasi nette siparis ettim. Bu toz malzemelerimdi. Şimdi yapilisi ilk basladigimda once 1 adet yumurtayi pismeye brakiyorum o sira dondurucuda olan sebzelerin herbirinden bir kucuk parca kopariyorum bir kaba aliyorum toz malzememden herbirinden birer kasik onlarıda farklı kaba aliyorum. Yumurta pisene kadar sebze cozuluyor sonra yumurta soyup rendeliyorum sebzelerin üstüne yumurta kabuğunu ufalayip katıyorum en Son toz malzemeyide yumurta sebzeye ilave ediyorum bir iki çay kaşığı Nijer bu iş tamamdır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba uzun süren çabalar sonucunda erkek Jumbodan anne çekden yavru almayı başardık fakat ilk yazvru çıktıktan sonra anne yuvaya girmedi yumrtalrdın 7 side dolu acaba muhtemelen yavruların çıkmasıda başlayacak ben acemi olduğum için soruyorum anne kuş yuvaya pek girmemeye başladı yumurtalarda sorun olur mu yeni evimizde yeni biryere taşındık kuş yerini yadırgarmı

Geri