Karadeniz Pet

Dişi Kuş cere rengi

gurcan38

Meraklı Üye
Arkadaşlar ben kuşlarımı hazırladım kendi hallerine bıraktım. Kuşların arası iyi sadece ben kafese yaklaşıp yemini suyunu değiştirtiğimde hırlaşıyorlar. dişinin cere rengi çok koyu kahverengi çevresi beyaz şerit gibi erkeğin cere rengi masmavi. dişi kuşun yuvaya daha girdiğini görmedim ama kum attım yuva dibine birazda yem bıraktım yuvanın orta kısmını oymuş kumu şekillendirmiş. benim sormak istediğim cere renginin açık tatlı süt kahvesine dönmesini mi bekleyeceğim kızışması için yoksa koyu kahverengi kızıştığının belirtisimidir son 2 aydır bu şekilde. kuşlarım tahminim 9 aylıklar. aynı yerden farklı kafeslerden alındılar.

Koyu kahve kızıştığının göstergesidir. Anlattığına göre şu an ikisi de kızışmış durumda. Çok fazla ilgilenmemeye devam et yem ve sularını değiştir, mürekkep balığı kemiği mutlaka olsun. Ayrıca altlarını 2 haftada bir değiştir çok sık uğraşma. Umarım yavru alırsın, sonrada ben alırım ah ah.

Mama ve Nijer tohumu verirsen bu süreç daha hızlı olur.

akvaryumcularda kızıştırıcı yemler var onlardan ve nijer verirsen daha iyi olur

Nijer veriyorum avisol da aldım. Murekkep balığı kemiği de nedir ilk dega duydum. ? Sevgili Sevtap Derin

Kahveleşmesi zaten kızıştığının göstergesidir. Sabredin çiftleşme yakındır. Umarım ortam uygundur (sessiz ve rahatsız edilmeyecek)

Yuvaya gırmesı ve yuvayı kendısıne gore sekıllendırme de yaklastıgının belırtıdır. Kısa zamanda bol bol yavru alman dılegıyle.

arkadaşlar ben kafesini değiştirirken tül içine biriken tüylerinden birhayli fazla yuvanın içine attım 1 gün sonra baktım yuvanın içi tertemiz olmuş. sabahları evde olmadığım için hiç görmedim 3 aydır yuvaya girdiklerini. dişimi giriyor erkekmi bilemiyorum çokta merak etmeye başladım :)
yuvalarının için temizlemeleri yuvaya hakimiyetlerimi gösteriyor. kavga etmiyorlar. muhabbet kuşu eş tutarmış eşleşmezler diye korkuyorum o kadar baktım yavru almak istiyorum. yuvalığa talaş öneriyorlar koysammı acaba? onları da çıkartacak diye korkuyorum elimi sürmüyorum ne önerirsiniz ?

arkadaşlar ben kafesini değiştirirken tül içine biriken tüylerinden birhayli fazla yuvanın içine attım 1 gün sonra baktım yuvanın içi tertemiz olmuş. sabahları evde olmadığım için hiç görmedim 3 aydır yuvaya girdiklerini. dişimi giriyor erkekmi bilemiyorum çokta merak etmeye başladım :)
yuvalarının için temizlemeleri yuvaya hakimiyetlerimi gösteriyor. kavga etmiyorlar. muhabbet kuşu eş tutarmış eşleşmezler diye korkuyorum o kadar baktım yavru almak istiyorum. yuvalığa talaş öneriyorlar koysammı acaba? onları da çıkartacak diye korkuyorum elimi sürmüyorum ne önerirsiniz ?

Suan sen yuvaya birsey koyma yuvadan koydugun seylerin atılması yuvayı kensinin hazırlamak istemesinden kaynaklanıyor. sen kuslarına her zamanki gibi davran sadece ;)

peki üstadım ben 4-5 günde 1 kafesini yukarıdan sote yerden alıp masanın üstünde koyuyorum yemini suyunu değiştirip tülünü temizleyip tekrar koyuyorum. bu onları rahatsız etmez değilmi ? çiftleşme dönemindeki kuşları fazla rahatsız etmek iyi değildir biliyorum da mecburum yukarıda değiştiremem. sıkıntı olmaz değilmi? rahatsız olmazlar herhalde

dün akşam itibariyle dişi kuş ceresi tamamen sütlü kahve oldu :)
sanki biraz tombullaştı gibi de inşallah kızgınlık yumurtası değildir gelen yavru alırım inşallah.

ilk resimde gönderidğim hastalıklı gibi koyu kahverengi renkten eser kalmadı. şuan yuvalıkla meşgul kafes içinden kağıt parçalarını alıp yuvalığa götürüyor kağıt ben temiz a4 kağıtı koyuyorum gazete falan değil sıkıntı olmaz değilmi kağıt ?

3 gün önceki resmi. şuanda dişi ceresi sağ tarafta bulunan ben büyüklüğündeki koyu kahvelik tamamen geçti.
üstten beyazlaşmaya başladı 1 ay içinde bu hale geldi.

m3sd.jpg

Son düzenleme:
Geri